רה"מ בנימין נתניהו הבהיר לראשי המפלגות, כי אם לא יגיעו להסכמות סביב חוק הגיוס, ייקבע מועד על הליכה לבחירות. ח"כ עליזה לביא: "ראש חסידות אחד, שרובנו לא מכירים את שמו, מנהל את ראש הממשלה

 אתמול, ראשון 12.08.2018 התכנסו ראשי הקואליציה לישיבה, שם הבהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי אם ראשי המפלגות, בהם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן (אגודת ישראל) ושר הביטחון אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) לא יגיעו להסכמות סביב חוק הגיוס, ייקבע מועד מוסכם על הליכה לבחירות לכנסת כבר בתחילת שנת 2019.

ראש הממשלה בנימין נתניהו (הליכוד): "אם לא תהיה פריצת דרך והתפשרות של החרדים תוך שבועיים על חוק הגיוס, נחליט באופן מוסכם בתחילת החודש הבא על מועד לבחירות".

 

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן: "אישור חוק גיוס מתוקן הוא אחד הדברים המרכזיים שהיוו בסיס לקואליציה ולממשלה הנוכחית. אין לנו כל ענין בבחירות אך לא נוכל להתפשר בדבר המהותי והעקרוני של שמירת מעמד בני הישיבות שתורתם אומנותם".

 

יו"ר מפלגת יש עתיד ח"כ יאיר לפיד: "תזכורת לנתניהו: יש לך רוב להעביר את חוק הגיוס בקולות יש עתיד, אין שום צורך להתבזות שוב בפני ליצמן והאדמו״ר מגור. כל פשרה היא כניעה! לא ייתכן שאנשים שמשתמטים מצה״ל יחליטו על עתיד הגיוס לצה״ל. ליברמן התחייב לא לשנות מילה בחוק הזה שיביא לכך שיותר חרדים יתגייסו ויצאו לשוק העבודה".

 

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד): "ראש חסידות אחד, שרובנו כלל לא מכירים את שמו – מנהל את ראש ממשלת ישראל. הוא יחליט אם נלך לבחירות, מתי ובאילו תנאים, וחמור מכך – הוא יקבע מי ישרת בצה"ל ומי יתחמק. נשמע לכם כמו התחלה של בדיחה? ובכן, זו בדיחה עצובה מאוד, והיא על חשבוננו. ראש הממשלה נתניהו מתעקש להיות חלש וסחיט לחלוטין, אפילו שכל התנאים לטובתו: שר הביטחון תומך בחוק. הרמטכ"ל, הצבא, מערכת הביטחון כולה – תומכים בחוק. בג"ץ כבר הבהיר לממשלה ששנים ארוכות של מריחת זמן הסתיימו – ואי אפשר להמשיך לנצח לרמות את כולם. אבל סגן השר ליצמן, שכפוף לאדמו"ר שלו, קובע לראש הממשלה ולנו את כללי המשחק, אפילו שראש הממשלה לא זקוק לו כדי להעביר את החוק. ראש הממשלה יכול מחר בבוקר להעביר חוק שכבר כתוב ומוכן – בעזרת 11 חברי הכנסת של סיעת יש עתיד שיתייצבו שם למען ערך הגיוס, השויוון, וצבא העם של כולנו. במי אתם חושבים שהוא יבחר?".