רב האחראי על הכשרות בטבריה התלונן בפני בית מלון כי פקידי קבלה יהודים רושמים את שמות האורחים הנכנסים לחדר האוכל בשבתות. ח"כ עודד פורר: "הרבנות בטבריה מייצרת עוד מגבלות שלא קיימות השום מקום

אתמול, ראשון 14.10.2018 פורסם בחדשות 'וואלה' כי הרב האחראי על הכשרות בטבריה התלונן בפני בית מלון בעיר כי פקידי קבלה יהודים רושמים את שמות האורחים הנכנסים לחדר האוכל בשבתות, והתריע מפני 'חילול שבת'.

הרב רפאל כהן, האחראי על מערך הכשרות ברבנות טבריה אסר על עובדים יהודים לרשום בסופי השבוע את האורחים הנכנסים לסעוד בחדרי אוכל בבתי מלון. הרב, טען כי הנחייה זאת הגיעה מהרבנות הראשית והוסיף כי "כל רישום הוא חילול". הדברים עוררו זעם והובילו לטענות חריפות בקרב מתנגדים שהזהירו מפני השפעה על מאות עובדים ועובדות בישראל אם החלטתו תהיה תקפה בשאר בתי המלון הארץ.

הרב כהן כתב מכתב  לבית מלון בעיר קרא לטפל "בליקויי הכשרות" שהתגלו. "על פי נהלי הכשרות חל איסור להעמיד מארחת יהודייה בשבתות ומועדי ישראל, מאחר וכל רישום שנעשה על ידה, יש בו חילול שבת'. בהמשך מכתבו הוסיף הרב כי מדובר בפעולה ''שיש בה משום הכשלת הציבור גם שאינו מקפיד על שמירת שבת. יש איסור על כל פעולה של יהודי שמחלל שבת בגלל יהודי אחר". עוד קבע הרב כי ''כל רישום הוא חילול שבת".

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו): "זאת דוגמא חיה לקיצוניות של הרבנות הראשית של העיר טבריה. אם היו צריכים עוד דוגמא מדוע צריך לעשות סדר במערכת הכשרות ששוחקת ופוגעת בבעלי העסקים בכל הארץ, קיבלנו דוגמא לכך. הרבנות בטבריה עושה דין לעצמה ומייצרת עוד מגבלות והנחיות שלא קיימות בשום מקום אחר.  ההוראה להפסיק להעסיק יהודים כפקידי קבלה בשבת בבתי מלון, לא רק שמנוגדת לחוק שעות עבודה ומנוחה, אלא טומנת בחובה הקצנה מסוכנת של החוק. לא ייתכן מצב בו בעלי העסקים הופכים נתינים שצריכים להיענות לכל הגחמות. אני קורא לרב הראשי לישראל להתערב ולהורות על ביטול ההנחיה שניתנה בעיר טבריה".