ראש עיריית תל אביב –יפו רון חולדאי הודיע כי מעתה לא יאפשר הפרדה מגדרית באירועים במרחב הציבורי בעיר. ח"כ יהודה גליק : "הצביעות מעולם לא כבשה שיאים כאלו".

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי הודיע אתמול בצהריים, שני 18.06.2018 כי לא יאפשר לקיים את אירוע 'משיח בכיכר' שתוכנן ככינוס בהפרדה מלאה, וכי מעתה לא יאפשר הפרדה בין נשים לגברים באירועים במרחב הציבורי בתל אביב-יפו.

תנועת חב"ד התכוונה לערוך בכיכר רבין בתל אביב אירוע תחת הכותרת "מחכים למשיח", תוך הפרדה בין נשים לגברים. כתגובה לאירוע המתכונן, פנתה לפני כשבועיים שדולת הנשים בישראל לעיירת תל אביב ולדינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה האחראית על המאבק בהדרת הנשים, בדרישה למנוע הפרדה מגדרית באירוע.

ההחלטה של ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי, הגיעה בעקבות חוות דעת מנומקת של היועץ המשפטי לממשלה, אשר קבע לראשונה כי בסמכות העירייה לקבוע כי לא תתקיים כל הפרדה מגדרית באירוע המתקיים באישורה.

ח"כ יהודה גליק (הליכוד) : "מר חולדאי ראש עיריית תל אביב, תל אביב בירת הזנות הישראלית לראש העיר לא מפריעות החשפניות הסרסורים והזונות. לא מפריעים לו רחובות שלמים שהפכו למוקדי זנות. אבל אירוע של חב"ד שמפרידים בין גברים לנשים שומו שמיים פגיעה בכבוד הנשים. הצביעות מעולם לא כבשה שיאים כאלו".

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) : "זה יכול להיות ככה: ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, הודיע שלא יאפשר לקיים אירוע בהפרדה מגדרית בכיכר רבין. כבוד גדול למי שפנתה לעיריית תל אביב ולעו״ד דינה זילבר, המשנה ליועמ״ש בעקבות הכוונה שהאירוע "משיח בכיכר" יהיה בהפרדה ודרשה שלא. מתקדמות".

ח"כ מירב בן ארי (כולנו) : "אני אקח סיכון כאישה ליברלית ואף פמניסטית ואודה שאין לי בעיה עם אירוע בכיכר לחרדים בהפרדה ואני גם לא מבינה מה היה דחוף לראש העיר לבטלו וכן אני גם בעד מירוץ לנשים וכל מיני פעילויות אחרות לנשים בלבד".

ח"כ נאוה בוקר (הליכוד) : "רון חולדאי מה השלב הבא? תסגור בתי כנסת? מחר אמור להתקיים אירוע של  חב"ד בכיכר רבין, אבל כנראה שהדת היהודית לא מתאימה לראש עיריית תל אביב שהחליט להתנות את קיום האירוע בביטול ההפרדה בין נשים לגברים. אני אדם ליברלי ומאמינה אדוקה בזכויות הפרט. במקרה הזה, נחצו בעיני הגבולות. מירוץ נשים לאוכלוסייה החילונית- מותר, אבל אירוע דתי בהפרדה, אסור ? גם לדתיים מותר לחיות את חייהם כרצונם! במכתב ששיגרתי לחולדאי הבהרתי כי יש כאן רמיסה של מסורת ואפליה מובהקת על רקע דתי. לא ייתכן שראש עיר בישראל יינקוט בפעולות אנטישמיות, לא פחות. אם הוראה דומה הייתה מגיעה מראש עיר באירופה, כולנו היינו מזדעקים וטוענים לגזענות כלפי יהודים. קיום אירועים מכל הסוגים, היא זכות יסוד ראשונה במעלה. היום חולדאי מבטל אירוע של חב"ד, מחר יבטל את אירועי מצעד הגאווה ומחרתיים את המרתון בשל הפרדה המגדרית הנהוגה בו ואחר כך את המירוץ ״שוונג״ המיועד לנשים בלבד".