ראש עיריית יבנה פעל למניעת פעילות הנוער הגאה. ח"כ זמיר: "עצוב שראש עיריית יבנה בחר להשאר בחושך. נדע לטפל בזה בכנסת ה22".

הבוקר, ראשון 22.9.2019 ראש עיריית יבנה צבי גוב ארי הודיע כי הוא חוזר בו מסיכום על תקצוב פעילות ארגון הנוער הגאה "איגי" בעיר.

בהודעת מייל לקונית שנשלחה מטעמו לרכז האזורי של הארגון כתב גוב ארי כי:
"התארגנות נפרדת על פי נטיות או העדפות על חשבון 'היחדיו' של הנוער איננה לרוחי, אם הובן מרועי סודאי (מנהלת מחלקת הנוער) כי יש כוונה לכך, מקור הדבר בטעות".

לפי הפרסום ב חדשות וואלה' סוכם כי עיריית יבנה תעביר תקציב עבור פעילות הארגון לשנת 2019-2020. אולם, לאחר כמה חודשים התקבלה הודעתו של גוב ארי על ביטול הסיכום.

יו"ר המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ הגיב לדברים ואמר:

"הזוי שבישראל של 2019 מנסים עדיין נבחרי ציבור להתנכל לקהילה הגאה בצורה משפילה שכזו. לאחר שארגון הנוער הגאה הגיעו להסכמות עם מחלקת הנוער של עיריית יבנה למימון הפעילות בעיר, מסתבר שלראש העיר יש בעיה עם הפעילות של איגי בטענה ש"התארגנות נפרדת על פי נטיות או העדפות על חשבון 'היחדיו' של הנוער" אינה לרוחו ו"מדובר בטעות". כן חברים, זה ציטוט של ראש עיר בישראל. אז בוא אספר לך מר גוב ארי, איגי הוא אחד הארגונים החשובים שקיימים במדינה, העוזר לאלפי בני נוער להתחבר, להכיר ולחזק את הביטחון והערך העצמי כדי לא להרגיש שונים. מימון של ארגון הנוער הגאה אמור להיות מובן מאליו ברשויות המקומיות ובכל פינה בישראל. אנשים שאינם מזהים עצמם כחלק מהקהילה הגאה אינם מכירים את הצורך להרגיש חלק מקבוצה, עם אנשים נוספים שמרגישים בדיוק כמוך וחווים את אותה החוויה, שלעתים אינה פשוטה. לא רק אני קובע זאת אלא גם משרדי הממשלה השונים שמכירים באיגי באופן רשמי ומתירים את המימון לארגון. לראש עיר בכל עיר שהיא אין הזכות להחליט לתושביו מהי ״התארגנות לגיטימית״. איגי פועל כבר מעל לעשור ברשויות מקומיות רבות בהשתתפותם של אלפי בני נוער וכך ימשיך להיות. אני מזמין אותך, ראש עיריית יבנה צבי גוב ארי, לבוא לבקר בפעילויות של איגי, לשמוע את הקולות, ולראות את העבודה החשובה והמשמעותית שעושה הארגון בקרב בני נוער להט״בי, וקורא לך – חזור בך מההצהרות המביכות הללו נגד איגי ותן את המימון שמגיע להם כמו כל עיר ליברלית אחרת בישראל. כי אנחנו כאן ובכל מקום".

ח"כ אסף זמיר (כחול לבן) אמר :

"השנה 2019 ומצער לגלות שישנם עדיין ראשי ערים חשוכים בישראל, כסגן ראש עיריית ת"א חנכתי את מרכז הנוער הגאה הראשון בישראל שנועד לתת מענה ומקום בטוח לנוער להט"בי, הקצנו תקציבים לפעילות איגי ברחבי העיר. עצוב שראש עיריית יבנה בחר להשאר בחושך, נדע לטפל גם בזה בכנסת ה 22".