ראש עיריית אשדוד: "לא ניתן דוחות לעסקים שפתוחים בשבת ולא נמצאים באזור החרדי"; ח"כ מיקי לוי (יש עתיד): "זו ההוכחה שאסור להשלים עם מציאות עקומה"

ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי אמר הערב (רביעי) כי האכיפה נגד עסקים הפתוחים בשבת תימשך רק בשכונות הסמוכות לקהילה החרדית בעיר, ולכן לא יירשמו יותר דוחות לעסקים במקומות שאינם נמצאים באזור החרדי, כמו במתחם "ביג", אשר בתחילת החודש שעבר פקחים של העירייה רשמו בו דוחות לחנויות אשר היו פתוחות בשבת.

כאמור, רק בתחילת החודש שעבר פקחים של עיריית אשדוד רשמו דוחות לחנויות במתחם "ביג" על פתיחתן בשבת. זו הייתה הפעם הראשונה שבה הוטלו קנסות כאלה מאז נפתח המרכז לפני שלוש שנים, שכן עד אז הסתפקו הפקחים בהתראות לפני קנס בלבד.

לפני כחודש וחצי סייר יו"ר ישראל ביתנו ושר הביטחון אביגדור ליברמן במרכז "ביג". ליברמן אמר אז כי "טעות לחשוב שחוק המרכולים חסר משמעות", והוסיף: "החרדים מנסים להפיל את הממשלה בכוח ולגרור את המדינה לבחירות".

בתגובה להחלטתו של ראש עיריית אשדוד, התבטאו מספר חברי כנסת בנושא:

ח"כ מיקי לוי (יש עתיד):"כל הכבוד לתושבי אשדוד שנלחמו ולא ויתרו. ההישג הגדול הזה שייך קודם כל להם.
זו ההוכחה שאסור להשלים עם מציאות עקומה וחייבים לקום ולהיאבק. לא ניתן שייכנסו לתוך שכונות חופשיות וינסו לכפות עליהן אורח חיים אחר. אם ינסו, ניאבק וננצח."

ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו): "אמרתי לא פעם שחוק המרכולים הוא וק רע ומפלג שפוגע במרקם החיים העירוני. ראש העיר אשדוד חש זאת על בשרו בחודשים האחרונים כששינה את הסטטוס קוו בעירוף. שמחה שהצביור הליברלי נעמד על רגליים אחרויות ונלחם עד לניצחון. כולם צריכים להבין שכל ניסיון, אף קטן, לכפייה דתית בעתיד יזכה לתגובה חריפה."