ראש חזיר נמצא תלוי על שער בית כנסת 'סוכת שאול' ברמת השרון. שר החינוך ח"כ נפתלי בנט: "קמפיין ה״הדתה״ המדומיין מביא לשנאת יהדות והעביר אנשים מסוימים על דעתם".

שלשום, שישי 9.11.2018   תלו אלמונים ראש של חזיר על שער הכניסה לבית הכנסת 'סוכת שאול' ברמת השרון. מתפללי בית הכנסת אשר נדהמו לגלות את המעשה הזעיקו את המשטרה שפתחה בחקירה של נסיבות האירוע.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני מגנה בתוקף את המעשה הנפשע שנעשה ביום שישי האחרון בכניסה לבית הכנסת "סוכת שאול" ברמת השרון. כוחות הביטחון ימצאו את האחראים לכך וימצו איתם את הדין. לא נסבול התנהגות בזויה שכזו כלפי בתי כנסת ומוסדות דת במדינת ישראל".

שר החינוך ח"כ נפתלי בנט (הבית היהודי): "תליית ראש חזיר בכניסה לבית הכנסת ברמת השרון היא מעשה נבלה נורא.  קמפיין ה״הדתה״ המדומיין מביא לשנאת יהדות והעביר אנשים מסוימים על דעתם. מעשה זה אינו מייצג את הציבור החילוני במדינה ואפילו לא את מקצתו. כולנו—חילונים ודתיים כאחד נמשיך לאהוב את המסורת שלנו. גאים בעמנו ובמורשתנו".

שר הפנים אריה דרעי: "הזדעזעתי עד עמקי נשמתי מפשע השנאה המקומם והנפשע הבוקר ברמת השרון. ראש חזיר נתלה בשער כניסה לבית כנסת. מעשה תועבה שאם היה קורה באחת ממדינות העולם היינו כולנו זועקים ונזעקים. חייבים לחקור מיד, לעצור את האחראיים ולהביאם לדין".

שר המדע והטכנולוגיה ח"כ אופיר אקוניס (הליכוד): "אני מגנה בכל לשון של גינוי את המעשה הנפשע בבית הכנסת ברמת השרון. המשטרה צריכה לתפוס את העבריינים עוד היום ולהענישם בכל חומרת הדין".

שר החקלאות ח"כ אורי אריאל (הבית היהודי): "המראה של ראש החזיר מול בית הכנסת הוא מראה מזעזע שמזכיר לי ימים שחורים וסיפורי זוועות שסיפרו לי הוריי מימי גרמניה הנאצית. דרושה חקירה דחופה לפני שראש החזיר יהפוך לשריפת ספרי תנ"ך או פגיעה פיזית. כואב שעם היהודי השוכן בארצו צריך לקבל כך את השבת".

 

יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין (הליכוד): "מדובר בפשע שנאה חמור ומקומם. אני קורא למשטרה לחקור מיד מי עומד מאחורי המעשה, ומקווה מאוד שלמבצעים אין קשר למערכת הבחירות המקומית. אל לנו לשכוח כי גם לאחר הבחירות, נמשיך לחיות יחד – דתיים וחילוניים, ערבים ויהודים – וההסתה לא תשנה זאת".

 

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני): "אין די מלים לגנות את המעשה המכוער שנעשה בבית כנסת ברמת השרון. זה אגרוף בבטן לכל מי שמאמינה בדמוקרטיה ובכבוד האדם ובחירותו. זאת חרפה".

ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ): "אסור לנו כחברה להשלים עם מי שמנסים להצית מלחמות דת באמצעים בזויים. על כולנו, יהודים ומוסלמים, דתיים וחילונים לגנות מעשים שכאלו ולהבהיר לפושעים שאין מי שייגבה את הטירוף המסוכן שלהם".

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי: "רשעים תלו ראש חזיר בבית כנסת ברמת השרון. פשע שנאה נורא וכואב, במיוחד כשהוא קורה בישראל. חייבים להגיע לאשמים ולהעניש אותם בחומרה".