ראש הממשלה נתניהו על חוק הגיוס: "הגורמים השונים בקואליציה לא יושבים בכיפוף ידיים, מנסים לראות איך נמנעים מכך ואיך פותרים את הבעיה"

אתר 'בחדרי חרדים' חושף את התייחסותו של ראש הממשלה נתניהו לסוגיית חוק הגיוס, לאחר שהתבטא  בישיבה סגורה של סיעת 'הליכוד' ואמר: "אנחנו דנים בנושא בין ראשי הקואליציה. מנסים להגיע לפתרון מוסכם, זה קשה, אבל לדעתי זו מהמורה שאפשר לעבור".

כזכור, בשבועות האחרונים, מתנהל קרב שקט סביב חוק הגיוס החדש, שעשוי להעניק מענה להחלטת בג"ץ שקבע כי על חוק הגיוס הקיים להתבטל מחמת היותו לא חוקתי. כפי שחשף יקי אדמקר באתר וואלה!, המפלגות החרדיות הציגו טיוטת חוק יסוד המבקשת הכרה רשמית בלימוד התורה כערך שווה לגיוס, בעוד  שר הביטחון אביגדור ליברמן טען כי צוות משרדו עמל על נוסח לחוק גיוס חדש וכי רק הוא יהיה מקובל עליו.

לפי הפרסום באתר, אמר נתניהו היום כי:
"אנחנו דנים בנושא בין ראשי הקואליציה, מבחינת ההסכם הקואליציוני וגם מבחינת השכל הישר – אנחנו מנסים להגיע כאן לפתרון מוסכם בהידברות. זה קשה, אבל לדעתי זו מהמורה שאפשר לעבור.

חקיקת חוק הגיוס היא בהחלט אתגר. יש כאן שיקולים של הבג"ץ, יותר מכל דבר אחר – זה הבג"ץ, זה לא דבר של מה בכך. יש הידברות אקטיבית ודי שקטה, אני חושב שזה חשוב.

"יש גם נכונות להקשיב. הגורמים השונים בקואליציה מאיווט ליברמן דרך המפלגות החרדיות, זה לא מצב שבו יושבים בכיפוף ידיים, אני מקווה שגם לא נגיע לשם. מנסים לראות איך נמנעים מכך ואיך פותרים את הבעיה. יש סיכוי לא מבוטל שנתגבר על המהמורה הזו".

לקריאת ההתבטאות המלאה באתר 'בחדרי חרדים', לחצו כאן.

שינוי גודל גופנים