ראש הממשלה נפתלי בנט נפגש עם הנהגת התנועה הקונסרבטיבית והנהגת התנועה הרפורמית בישראל ובצפון אמריקה

ביום ב', 28 בפברואר 2022, כ"ז באדר א' תשפ"ב, ראש הממשלה נפתלי בנט (ימינה) נפגש עם הנהגת התנועה הקונסרבטיבית והנהגת התנועה הרפורמית בישראל ובצפון אמריקה. לפגישה הצטרפו ח"כ אלון טל (כחול לבן) וח"כ הרב גלעד קריב (עבודה). פגישה זו התקיימה לאחר שש שנים בהן לא התקיימה פגישה בין נהגת התנועות הליברליות לבין ראש ממשלה בישראל עקב ביטול מתווה הכותל (שהתקבל בהחלטת ממשלה בשנת 2016) על ידי ממשלת נתניהו ביוני 2017. הפגישה עוררה תגובות רבות בקרב חברות וחברי הכנסת.

לאחר הפגישה צייץ ח"כ גלעד קריב: 

"אחרי 6 שנים של נתק, פגישת רה"מ עם ראשי הזרמים הליברלים בארץ ובתפוצות – בשורה של ממש. רוב הציבור הישראלי מאמין שניתן להגיע לפשרות בסוגיות מורכבות, ועל הממשלה הנוכחית להחזיר את הקיצונים לשוליים. אנו מצפים לבניית רחבת תפילה ממלכתית ומכובדת בחודשים הקרובים לטובת תפילה שוויונית בכותל".

גם ח"כ אלון טל הוסיף התייחסות לקיום הפגישה כשצייץ:

"אחרי 6 שנים, בהן סירב ראש ממשלת ישראל להיפגש עם ראשי הזרמים הפלורליסטים, המייצגים את רוב יהדות העולם, הבוקר התקיים מפגש. שינוי מרענן. סיפרנו על ההרגשה כי אנחנו מרגישים כ"יהודים סוג ב". נפעל ביחד לשינוי השיח, לתת מקום של כבוד ושוויון לכלל הזרמים, ולהפסקת האלימות והקיצוניות".

ח"כ לשעבר אריה דרעי (ש"ס) אמר בישיבת הסיעה:

"פגישתו של בנט עם ראשי הרפורמים בנושא מתווה הכותל היא חמורה מאד. הכותל המערבי לא עומד למכירה ולא פתוח למשא ומתן. מתן דריסת רגל לרפורמים ההרסניים שלא מאמינים בקדושת הכותל וחדורי מטרה לחלל אותו, תביא את רוב אזרחי ישראל להגן בגופם על המקום הקדוש".

ח"כ משה (קינלי) טור-פז הגיב לדבריו בציוץ שפרסם:

‏"הפוזיציה זועקת לשמים. אותו דרעי שאישר ודחף את מתווה הכותל ב-2016 יחד עם מנדלבליט, רב הכותל ושאר נציגי החרדים נבהל והשתפן. הרפורמים הם יהודים, מספיק להשתמש בהם כשק חבטות. כבשת הרש הניתנת ליהודי התפוצות ב"רחבת ישראל" היא פתרון מצוין. עלינו להשלים את המתווה. הגיע הזמן!"

ח״כ מאיר פרוש (יהדות התורה) אמר על פגישתו של ראש ההמשלה עם הנהגת התנועות הליברליות ביהדות:

"לרפורמים יש חלק מכריע בשואה הרוחנית שלנו, בכך שגרמו להתבוללות העם היהודי בתפוצות ובעיקר בארה״ב, בעבר הצלחנו להרחיק אותם ממוקדי השלטון כאן בארץ, ולצערינו הממשלה הנוכחית גם מאפשרת לרפורמים אחיזה במוקדי השליטה במשרדי הממשלה".

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) אמר:

"זהו עוד אחת ממופעי הגיחוך של ראש הממשלה שלא מסוגל לטפל בעיקר ועוסק בטפל שבטפל. ראש הממשלה אינו משדר יציבות ומוכר את ערכיו כעלה נידף".

ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) הגיב לקיום הפגישה בציוץ מחשבון הטוויטר של מפלגת נעם:

"רה"מ נפתלי בנט ושרי ממשלתו ממשיכים עם האידאולוגיה המסוכנת שלהם, לתת אחיזה לרפורמים במדינת ישראל, ולשם כך הוא נועד עם מנהיגי הרפורמים. מטרת כל השינויים שמבצע השר כהנא בענייני דת ומדינה היא להנדס את תודעתם של אזרחי ישראל כאילו הרפורמים הם עוד זרם לגיטימי ביהדות. עם ישראל חכם יותר מכם, יהדות יש רק אחת ולכן לא תצליחו".