ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם ראשי סיעות הקואליציה, והודיע כי בכוונתו להביא את חוק הגיוס להצבעה לקריאה ראשונה בשבוע הבא.

היום, ראשון 24.06.2018 ראש הממשלה בנימין נתניהו (הליכוד) נפגש עם ראשי סיעות הקואליציה ועדכן אותם כי בכוונתו להביא את חוק הגיוס להצבעה בקריאה ראשונה כבר בשבוע הבא. 

ראשי מפלגות הקואליציה החליטו היום כי חוק הגיוס יקודם בשבוע הבא. על פי ההחלטה שהתקבלה בישיבה השבועית, הצעת החוק הממשלתית בנוסח שגיבש משרד הביטחון תעלה לקריאה ראשונה ביום שני הבא, ולאחר אישורה, הנוסח יובא לדיון בוועדה המיוחדת שתוקם בכנסת בראשות יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם (ליכוד) בין היתר כדי לערוך שינויים בחוק על פי דרישת החרדים.

במהלך הפגישה, הודיעו שלושת ראשי המפלגות החרדיות, השר אריה דרעי (ש"ס), סגן השר יעקב ליצמן (יהדות התורה) וח"כ משה גפני (יהדות התורה) כי הם מתנגדים לחוק  במתכונתו הנוכחית.

ראש הממשלה ח"כ בנימין נתניהו (הליכוד) :"בשבוע הבא יסתיימו 21 יום של תזכיר חוק הגיוס ואז נוכל להביא את החוק לקריאה ראשונה בכנסת. לאחר הקריאה הראשונה תתקיים התדיינות בין כל מרכיבי הקואליציה על מנת להגיע להסכמה רחבה לקראת הקריאה השנייה והשלישית".

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) : "ההנהגה החרדית לא מחמיצה הזדמנות להחמיץ הזדמנות, ולהיות פעם אחת שותפים למהלך אמיץ שייטיב עם צה״ל, עם החברה הישראלית ועם הציבור החרדי".

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) : "אני מעריך שהבחירות יהיו במאי 2019. אף אחד לא רוצה בחירות אולי חוץ מנתניהו. גם המפלגה שלי שהיא ערוכה וחזקה בסקרים, אנחנו כאינטרס לאומי בעד לסיים את הקדנציה עד הסוף ולא להוביל לבחירות. אך עם זאת אם לא נקבל מענה בנושא העקרוני שלנו שזה חוק הגיוס לא נהסס לפרוש. כמו במשבר הרכבת שאמרו שלא אתפטר והתפטרתי. יש דברים שקשה לנו לוותר ואנחנו מנסים להגיע לפתרון אמיתי וארוך טווח ומי שיחליט אלה חברי מועצת גדולי התורה שלנו. אולי פתרון משפטי, אולי דחיה. לא יקרה כלום שידחו את הדד ליין של בגצ שזה ספטמבר. נדון ונחליט".