ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהיר בישיבת הממשלה כי המחלוקת בין הממשלה לבין הזרמים הלא- אורתודוכסים של יהדות ארה"ב בסוגיית הכותל בשלבי סיום.

אתמול, ראשון 24.06.2018 הצהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו (הליכוד) בישיבת הממשלה, כי המחלוקת בין הממשלה לבין הזרמים הלא- אורתודוכסים של יהדות ארה"ב בסוגיית הכותל בשלבי סיום.

כזכור, לפני כשנה ביטלה הממשלה החלטה קודמת שקיבלה אשר העניקה זכות תפילה לרפורמים ולקונסרבטיבים בכותל, ואף קבעה כי נציגים של שני הזרמים יהיו שותפים בניהול אתר הכותל. ההחלטה בוטלה בדרישות החרדים וחברי הכנסת זאב אלקין (הליכוד) ואורי אריאל (הבית היהודי).

בעקבות ביטול ההסכם, פרץ בין הצדדים משבר וראש הממשלה בנימין נתניהו מינה את ח"כ צחי הנגבי (הליכוד) לגבש מתווה חלופי. בהמשך החליט ראש הממשלה להנחות את החברה לפיתוח הרובע היהודי לבנות עבור הרפורמים והקונסרבטיבים את האתר מבלי לאשר זאת בממשלה. עם זאת, על פי המלצת ח"כ צחי הנגבי (הליכוד), נשלל מהזרמים המושב שיועד להם בהנהלת המתחם.

אתמול, בישיבת הממשלה, הציג המכון למידיניות העם היהודי את ממצאיו לשנת 2018. נשיאי המכון, סטיוארט איזנשטט ודניס רוס טענו כי המחלוקת עם יהדות התפוצות לגבי הכותל ולגבי הגיור מהווה בעיה קשה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו (הליכוד) : "אין לוותר על הרפורמים והקונסרבטיבים. בניגוד לדעה המקובלת, אינני מוותר על ליברלים ועל אלה שאינם אורתודוקסים. אני מאמין כי חשוב להתקרב אליהם. לבעיית הכותל, ימצא פתרון ואנו קרובים למדי להגיע לכך".

שר התפוצות ח"כ נפתלי בנט (הבית היהודי) : "אחרי עצם קיומה של מדינת ישראל, עתיד יהדות התפוצות הוא הנושא השני בחשיבותו בסדר העדיפויות הלאומי".

 

שר הפנים אריה דרעי (ש"ס) : "הקונסרבטיבים והרפורמים שייכים לעם היהודי כמוני".

שינוי גודל גופנים