ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את השר יריב לוין לשר העלייה והקליטה, בנוסף על תפקידו כשר התיירות וכשר המקשר בין הממשלה לכנסת.

היום, ראשון 23.12.2018 ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את השר יריב לוין לשר העלייה והקליטה, בנוסף על תפקידו כשר התיירות וכשר המקשר בין הממשלה לכנסת.

המינוי אושר במשאל טלפוני על ידי שרי הממשלה. לוין מונה למעשה לממלא מקום שר הקליטה ולכן המינוי לא יצריך את אישור מליאת הכנסת.

 

השר ח"כ יריב לוין (הליכוד) : ״אני מודה לראש הממשלה על האמון שנתן בי. עידוד העליה וקליטת העולים הן משימות ציוניות ראשונות במעלה, שזוהי זכות לעסוק בהן. אעשה בזמן העומד לרשותי כל שניתן כדי להגביר את תנועת העולים ולשפר את הליכי הקליטה של העולים שכבר נמצאים עמנו בישראל".

במכון על משמר הכנסת אספנו מבחר ציטוטים של שר התיירות ח"כ יריב לוין בנושא יהדות התפוצות והזרמים:

על משבר מתווה הכותל:

"אני חושב שהפסקת התרומות של התורמים מחו"ל בעקבות הגיור והכותל היא במידה רבה חוצפה רבה. אני לא חושב שכל תורם יכול לאיים על מדינת ישראל כדי שיקבלו את דעתם. אותם תורמים לא יקבעו איך תראה המדינה, אם הם רוצים לבטל את התרומות שלהם – שיבטלו. שופטי בג"ץ הם האשמים במשבר הכותל, בגלל שאחרי עשרות שנים אצה להם הדרך לפסוק בעניינים הללו, אני חושב שההסדרים שהיו עשרות שנים היו נכונים ועצם זה שהם החליטו להתערב זה ניסיון לקרוע העם שלא מקדם את העניין בכלום. כמו שאני טוען שאנחנו צריכים שלא להתערב בהחלטות בית המשפט – כך אני חושב שבג"ץ טועה פעם אחר פעם בהתערבות שלו בנושאים הקשורים לנבחרי הציבור".

על חתונת צ'לסי קלינטון — בתה של המועמדת לנשיאות הילרי קלינטון — עם בן זוגה היהודי, שנערכה על ידי רב רפורמי וכומר:

"היהודים הרפורמים בארה"ב זה עולם הולך ונעלם.  קיימת שם התבוללות בהיקפים עצומים. הראיה לכך היא שאדם המתקרא רב רפורמי עומד שם עם כומר ומחתן את בתה של הילרי קלינטון ואף אחד לא מגנה את זה ובכך נותנים לגיטימציה. כאשר זו המציאות בקרב חברי הזרם הרפורמי בארה"ב, הוויכוח בנושא התפילה הלא-אורתודוקסית בכותל המערבי יהפוך בתוך שניים עד שלושה דורות ללא רלוונטי, כיוון שכל היהודים הרפורמים יתבוללו.".

על הצעת אי אמון במליאת הכנסת על ידי ח"כ יאיר לפיד העוסקת ביחס ליהדות התפוצות:  

"לא היה ראש ממשלה בישראל שנושא יהדות התפוצות היה כל כך מרכזי בסדר יומו כמו נתניהו, ראש הממשלה מוביל ומשקיע בפרויקט תגלית, פרויקט שמציל דור שאחרת היה אבוד, ובפרויקט מסע. ראש הממשלה עושה החלטה אמיצה והשלים מהלך היסטורי בכותל, מהלך שלי אישית לא היה קל איתו. לא יבשה הדיו בעניין הכותל, בג"צ שופך שמן לתוך המדורה ומוציא החלטה בעניין המקוואות, פסיקה שלא נשענת על שום אדנים משפטיים".