ראש האופוזציה יצחק הרצוג: "המשבר בין ממשלת ישראל לתפוצות הוא עמוק ודרמטי, וקשה להפריז בחשיבותו"

אתמול פירסם ח"כ ויו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג (המחנה הציוני) מאמר דעה באתר "הארץ", ובו התבטא באריכות על המשבר המתרחב של מדינת ישראל מול יהדות התפוצות, והפנה אצבע מאשימה אל ממשלת ישראל אשר נוקטת בצעדים שפוגמים אף יותר בקשר החשוב כלכך לטעמו ובכלל. 

הנה כמה מתוך הדברים שכתב ח"כ הרצוג במאמר:

"השבועות האחרונים הוכיחו מעל כל צל של ספק, שהמשבר בין ממשלת ישראל לתפוצות הוא עמוק ודרמטי, וקשה להפריז בחשיבותו. דבריה של סגנית שר החוץ, ח"כ ציפי חוטובלי, בגנות יהדות ארה"ב הם דוגמית לעוצמתו של המשבר. כל מי שהקשר בין התפוצות לישראל קרוב ללבו, וכל העוסקים בטיפוח של הקשר הזה, כאן ושם, מתוסכלים, דואגים ונרעשים. הם מבינים, כי ראש הממשלה החליט לוותר על יהדות העולם."

"בנאומי בפתח מושב החורף של הכנסת מניתי את חטא פילוג העם היהודי כאחד מחטאיו הגדולים של נתניהו. הזכרתי את התעלמותו המדהימה מן המתקפות האנטישמיות של הקו קלוקס קלאן בארצות הברית, את העדרה של תגובה אסרטיבית מצדו לאירועי שרלוטסוויל ואת הנראטיב של האלט־רייט שיצא מביתו ממש, את החלטתו השערורייתית לבטל את מתווה הכותל, את העובדה שמעולם לא נקף אצבע, כדי לפתור את סוגיית הגיור והתסבוכת סביבה. עוד סטירה ועוד סטירה, ואז באה סגנית השר חוטובלי והגדישה את הסאה, תוך הפגנת בורות עמוקה באשר לסיפורה המדהים של יהדות ארצות הברית בדורות האחרונים".

לקריאת המאמר המלא באתר "הארץ", לחצו כאן.