ראש אכ"א אלוף מוטי אלמוז שיגר אגרת מיוחדת לכלל מפקדי צה"ל המורה כי אף מפקד לא רשאי להחליט על דעת עצמו להחמיר או להקל נהלי הופעה ולבוש. ח"כ עמר בר לב: "תוצאה מהירה ומבורכת".

היום, ראשון 29.07.2018 פרסם ראש אכ"א אלוף מוטי אלמוז אגרת מיוחדת לכלל מפקדי צה"ל כי אף מפקד לא רשאי להחליט על דעת עצמו להחמיר או להקל בנהלים הקשורים להופעה ולבוש החיילים.

כזכור, לאחרונה התכנסה השדולה החילונית בכנסת בראשות חברי הכנסת תמר זנדברג (מרצ), קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) ועמר בר לב (המחנה הציוני) לדון בנושא ההדתה בצה"ל.

  

 ח"כ עמר בר לב (המחנה הציוני): "תוצאה מהירה ומבורכת למכתב ששלחנו ראשי השדולה החילונית בראשות ח"כ תמר זנדברג, קסניה סבטלובה ואני לרמטכ"ל בעקבות כנס שערכנו על הדתה בצה"ל, בו ציינו כי מפקדים פועלים בניגוד לפקודות מטכ"ל וקובעים דין לעצמם ולפקודיהם בנושא. הודעת אלוף אלמוז מחזקת דרישתנו לפעול מול גורמים הכופים אמונתם על האחר".

ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני): "צר לי ששוב הצבא הוא זה שנאלץ לשים את האצבע בסכר בפני רבנים בשטח ולעיתים של מפקדים הנאלצים להיענות לשיגיונות אלה. הצבא הגדיר בבירור מהן המגבלות על השירות המשותף וכל ניסיון להטיל על החיילות מגבלות נוספות ימצא אותנו שם, לצידן. ומילה חיונית לרבנים באשר הם, ממכינת עלי ועד רבני הצבא – תתחילו לבטוח בבנים שהוצאתם תחת ידכם. חלק ניכר מהחרדות האלה הן בראש שלכם".