קראו את תגובותיהם של חברי הכנסת לפסילת החוק למניעת הסתננות על ידי בג"צ

בעקבות פסיקת בג"צ לפסול את החוק למניעת הסתננות, התבטאו חברי כנסת רבים באשר לחוק והשפעותיו על הצביון היהודי והדמוקרטי של מדינת ישראל.

דבריו של ח"כ מיקי רוזנטל: "צביונה היהודי והדמוקרטי של מדינת ישראל הוכתם על ידי חוק המסתננים, וטוב עשה בג"ץ בכך שקבע כי אינו חוקתי. מאסר ממושך ללא כל הליך משפטי ראוי, הוא ביזיון לספר החוקים של מדינת ישראל ומטיל צל כבד על הכנסת כולה. עלינו, כנבחרי ציבור, לפעול למתן פתרון הולם למצוקותיהם של תושבי דרום תל אביב, אילת, ערד ועוד, אך בד בבד לשמור על זכויות האדם של כל אחד ואחת בין אם אזרח או לאו. 

דבריה של ח"כ שלי יחימוביץ': "אחרי שממשלת נתניהו עשתה כל מה שהיא יכולה כדי להעמיק את העוני, אחרי שבצורה מופקרת מילאה את שכונות העוני בפליטים, אחרי שחוקקה חוק חשוך שמבייש אותנו – היא מעזה לתקוף דווקא את בג"צ! אין גבול לחוצפה. אחרי שממשלת נתניהו עשתה כל מה שהיא יכולה כדי להעמיק את העוני, אחרי שבצורה מופקרת מילאה את שכונות העוני בפליטים, אחרי שחוקקה חוק חשוך שמבייש אותנו – היא מעזה לתקוף דווקא את בג"צ! אין גבול לחוצפה…
תשעה שופטים, מכל הגישות והזרמים פוסקים: לא חוקתי, לא הומאני, לא יהודי, פסול. הרי ברור שלא היתה להם ברירה אלא לפסול חוק כזה, שפשוט מוציא אותנו ממשפחת העמים."

דבריו של סגן שר הדתות אלי בן-דהן: "השאלה היא בכלל לא כמה זמן יש להחזיק את המסתננים, אלא למה להחזיק אותם משך זמן רב? יש לייעל את תהליך הבדיקה שלהם באופן כזה שמי שאינו פליט, יוחזר לארצו בתוך זמן קצר. בנימה זו, חז"ל לימדו אותנו שכל המרחם על אכזרים סופו להתאכזר על רחמנים. במקרה שבו אנו פוגעים בעצמנו ובעם שלנו, אסור לנו לרחם, עם כל האמפתיה שלנו. בשבוע שעבר כשביקרתי בדרום תל אביב, ראיתי חלק מההשפעות של השארת המסתננים בישראל. תושבי דרום ת"א מזמן חיים בפחד. את זה אנחנו צריכים לתקן ואני פועל להחזיר למקום את הנשמה היהודית." 

לקריאת הידיעה המלאה בדף הפייסבוק של ח"כ מיקי רוזנטל לחצ/י כאן 

לקריאת הידיעה המלאה בדף הפייסבוק של ח"כ שלי יחימוביץ' לחצ/י כאן 

לקריאת הידיעה המלאה בדף הפייסבוק של סגן השר אלי בן-דהן לחצ/י כאן