קארין אלהרר בתגובה להחלטתו של שר הפנים גדעון סער לסגור את המרכולים בת"א בשבת: "זו החלטה מקוממת לא פחות מהחלטה הכופה פתיחת מרכולים בשכונה דתית"

דבריה של ח"כ קארין אלהרר:

"לידיעת השר גדעון סער: סטאטוס קוו עובד לשני הכיוונים.
ההחלטה לאסור פתיחת מרכולים בשבת בתל אביב מקוממת לא פחות מאשר החלטה שהייתה כופה את פתיחתם בתוך שכונות מגורים של הציבור הדתי.
תל אביב היא עיר פלורליסטית, צבעונית וחופשית. מועצת העיר, שנבחרה ע"י ציבור התושבים רשאית לנהל את שגרת החיים בעיר על פי מאפייניה הייחודיים.
אין מדובר כאן בדבר חדש. המרכולים בתל אביב עובדים כבר שנים גם בשבת לנוחות התושבים. אותו "שרץ" שעל פי שר הפנים מנסה החלטת המועצה להכשיר, הוא ביטוי אמיתי לצרכים שמביא עמו אורח החיים של רבים מתושבי העיר.
סטאטוס קוו שאין כל סיבה לערערו.
חיה ותן לחיות? כנראה שלא בית ספרינו."

לדברים בעמוד הפייסבוק של ח"כ אלהרר

גם ח"כ דב ליפמן הגיב על החלטתו של שר הפנים גדעון סער:

"לאור החלטת שר הפנים בעניין המרכולים בתל אביב, חשבתי שנכון לשתף אתכם בדעותיי.
אני שומר שבת, מעריך השבת, ואוהב את השבת. אני מאמין שיום מנוחה בשבוע הוא חשוב לכולם, במיוחד בעולם המודרני, בו אין רגע דל. בשבילי יום השבת הוא היום להתנתק מהעבודה ומהטכנולוגיה ולהתמקד ברוחניות, בלימוד, בקריאה והכי חשוב – במשפחה.
עם זאת, אני בעד חופש בחירה ונגד כפייה דתית. אם באזור מסוים (נניח תל אביב) יש רוב חילוני מובהק, ויש החלטה של הרשות המקומית המייצגת את התושבים לפתוח סופרמרקטים בשבת באופן מידתי, לדעתי, לא נכון לשר הפנים להתערב בדבר.
לדעתי כפייה כזו רק מרחיקה את העם מאהבת היהדות ומהחלום של כבוד הדדי ואחדות."

לדברים בעמוד הפייסבוק של ח"כ ליפמן