צעיר נדקר בכניסה למרכז סיוע ללהט"בים. ח"כ שפיר: "שנאה שמתודלקת על ידי רבנים, שרים וח"כים".

הבוקר, שני 29.7.2019 יו"ר האיחוד הלאומי, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', תקף בציוץ בחשבון הטוויטר האישי שלו את ח"כ סתיו שפיר שהצטרפה בסוף השבוע ל"מחנה הדמוקרטי".

המתקפה באה בעקבות ציוץ שפרסמה ח"כ שפיר, ובו קשרה בין דקירת נער בן 19 מטמרה סמוך למועדון של קהילת הלהט"ב בידי בני משפחתו ובין רצח שירה בנקי והרצח בבר נוער.

כזכור, ביום שישי בצהריים נדקר בתל אביב צעיר כבן 19, בכניסה לבית דרור, מרכז סיוע ללהט"בים. מפרטים ראשונים עלה כי הנדקר הוא ערבי תושב טמרה, שהיה בהליכי טרנסג'נדריות, והדוקר הוא אחיו, שפגע בו במה שמכונה בשפה המכובסת על "כבוד המשפחה".

ח"כ סתיו שפיר (המחנה הדמוקרטי) צייצה אמש: "הסכין שדקרה השבוע נער בן 19 היא אותה סכין שדקרה את מאיה ב2018, אותה סכין שרצחה את שירה במצעד הגאווה. אותה שנאה שרצחה את ניר וליז בברנוער. שנאה שמתודלקת על ידי רבנים, שרים וח"כים. שנאה שהופכת את הקהילה הגאה לאזרחים שלא יכולים לצעוד בבטחה בישראל. לא עוד. קמים ומשנים את זה ביחד".

בתגובה צייץ שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ': "הטיפשה שכתבה את הציוץ ההזוי הזה היא אותה כלומניקית שיכולה להתחרות עם אביגדור ליברמן באפס הישגים בפוליטיקה, אותה חסרת אחריות שלא מפסיקה להסית ולהפיץ שנאה, אותה זגזגנית שעושה פוליטיקה צינית על הגב של כולנו, אותה פלגנית שבנתה את עצמה על יצירת ריב ומדון בין אוכלוסיות. אותה סתם שפיר".

ח"כ יעל גרמן (כחול לבן) גם הגיבה לאירוע וכתבה: "המקרים המזעזעים של דקירת הנער הגאה על ידי אחיו, והאיום על חברי, ח״כ איתן גינזבורג, רק בגלל נטייתם המינית, מזכירים לנו שהשנאה כלפי הקהילה הגאה והבורות, עדיין כאן ובכל מקום, והם ניזונים מהשנאה של רבנים כדוגמת הרב טאו וחבריו, שאינם מבינים את הנזק שבדבריהם".

ח"כ איציק שמולי (העבודה): "שר חינוך שבעצם בא ומדבר על נוער להט"בי שבגלל זהותו הוא לא נורמלי וצריך להמיר את זהותו אז בהחלט זה דבר שמקדם מעשים של אלימות, של דה לגיטימציה ושל הסתה. אני לא מצפה ששר החינוך הזה יעמוד ויוביל מצעד גאווה. אני מצפה שהוא יקדם עיקרון אחד של 'חיה ותן לחיות'. כאשר הוא והרבנים הקיצוניים מנסים למחוק אוכלוסייה שלמה ולהוציא ותה ממרחב הלגיטימיות רק בגלל זהותה, זה דבר לא לגיטימי שהאדם הראשון שצריך לעמוד נגדו הוא ראש הממשלה שמכנה את עצמו ליברל".