פריימריז לראשונה במפלגת 'יחד' של אלי ישי: האם נזכה לראשונה לנציגות נשית במפלגה חרדית?

מפלגת יחד, שהוקמה על ידי השר לשעבר אלי ישי הודיעה מוקדם יותר היום על מפקד בוחרים ראשון מסוגו בקרב מפלגות חרדיות- ומזמינה את כל מי שבכוונתו להצביע למפלגה בבחירות הבאות להתפקד למפלגה ובכך לקבוע איך למעשה תיראה רשימת המפלגה לכנסת. בנוסף יתקיים בקרב המתפקדים משאל בנוגע לחוקים, יעילותם ונחיצותם, והדירוג של המחוקקים והפעילות הפרלמנטרית תשפיע גם היא על עתידו של חבר הכנסת.
נזכיר כי בבחירות האחרונות לא עברה מפלגת יחד את אחוז החסימה, והמהלך של ישי נועד להבטיח שהדבר לא יקרה בשנית בבחירות הקרובות על ידי הקמת מערך יציב של תומכים כבר בשלב מוקדם זה של השנה.
פתיחת שורות המפלגה להשפעתו של הציבור הרחב, והעדר התלות בקביעת הרשימה בידי מועצת החכמים עשויה לאפשר הזדמנות חד פעמית לציבור לקדם בחירתה של אישה שתייצג את הציבור החרדי במשכן הכנסת.
 
על חשיבות המהלך אמר ישי מוקדם יותר היום:"המטרה המרכזית שלנו בכל המהלך המתקדם הזה היא לקבוע מחדש את המושג נציגי ציבור. אחרי הקדנציה הנוכחית, בה חסרונה של 'יחד' בכנסת הורגש ועודנו מורגש, כולנו מבינים היטב שבלי יחד, הרפיסות מול הטרור תימשך, הקפאת הבניה, הויתורים לרפורמים, חילולי השבת והשחיתות שפשתה בכל חלקה טובה יימשכו גם הם. הפעם אנחנו הולכים לעשות את זה יחד – אבל עם בטחון מלא בעז״ה. לא ניקח סיכונים. הפעם כשנצביע נדע בוודאות שאנחנו בפנים"