פניית ח"כ רוזין (מרצ) לשר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) בנושא התנהלות בלתי חוקית במתן טיפולי הפרייה בבתי חולים בישראל

בעקבות תחקיר חדשות 10 שחשף כי בתי חולים בישראל מסרבים לסייע לנשים שלא נישאו ברבנות, או נשים שאינן נשואות לעבור טיפולי הריון, זאת בניגוד להנחיות חוק הבריאות הממלכתי.

תחקיר חדשות 10 שפורסם בתאריך ה-18.4.2017 חשף כי בית החולים האוניברסטאי הדסה עין כרם בירושלים וכן בתי חולים נוספים אינם לסייע בטיפולי ההריון השונים לנשים שלא נישאו ברבנות, כלומר ידועות בציבור, נשואות אזרחית, אימהות חד הוריות או זוגות גאים. בתגובה לתחקיר מסר ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "הנחיות משרד הבריאות הן כי אין להפריד בין סוגי האוכלוסיות. לא לפי דת, לא לפי ארץ מוצא או עדה או כל הפרדה אחרת. הנושא ייבדק". 

בעקבות התחקיר פנתה ח"כ מיכל רוזין (מרצ) לשר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה), בדרישה לדעת לדעת באיזו סמכות ועל סמך אילו הנחיות בתי החולים הללו נוקטים במדיניות זו, ומה בכוונתך לעשות בכדי לתקן את המדיניות בפועל, כך שתתיישב עם החוק בישראל בכלל,ובהתחייבות משרד הבריאות להעניק שירותים שוויוניים לכלל תושבי ישראל בפרט.

זאת כשם ש: "תהליך טיפולי ההפרייה הינו קשה, מורכב ומתיש, הן מבחינה פיזית והן נפשית. לפיכך, לשלוח נשים
לקבל טיפולים הרחק מביתם, ואף להתנות את קבלת הטיפול בנורמות דתיות כאלו או אחרות, משתקף כמעשה ענישה, ולא עולה בקנה אחד עם הענקת טיפול רפואי שוויוני לכל, ללא הבדל דת ומין".

לצפייה בתחקיר חדשות 10

לחצו לצפייה במכתב של ח"כ רוזין לשר ליצמן