פורסם מסמך הדרישות של מפלגת איחוד מפלגות הימין: ועדת השרים לאתרי עתיקות והעברת בתי הדין הרבניים למשרד המשפטים.

אתמול, רביעי 1.5.2019 פורסם מסמך הדרישות של מפלגת איחוד מפלגות הימין לקראת החתימה על ההסכמים הקואליציוניים עם מפלגת הליכוד.

כזכור, צוותי המו״מ של איחוד מפלגות הימין והליכוד יפגשו לישיבה ראשונה ביום שישי הקרוב בשעה 09:30 בכפר המכביה.

אחר שסיכמו על שיתוף פעולה יו"ר מפלגת איחוד מפלגות הימין ח"כ הרב רפי פרץ וח"כ בצלאל סמוטריץ' מלא בסוגיות דת-מדינה, ח"כ בצלאל סמוטריץ' דורש להוציא את האחריות על בתי הדין הרבניים מהמשרד לשירותי דת של ש"ס ולהעבירה למשרד המשפטים אותו הוא מבקש להנהיג.

עוד מדרישות איחוד מפלגות הימין: ראשות ועדת השרים לאתרי עתיקות שמיועדות לתכלית דתית. כלומר, טרפוד מתווה הכותל גם בגרסה המינימלית שלו.

כמו כן ח"כ הרב רפי פרץ וח"כ בצלאלסמוטריץ' דורשים כי בבחירות 2023 לרבנות הראשית, ימונה לפחות רב אחד מהציונות הדתית.

בנוסף, מפלגת איחוד מפלגות הימין דורשת כי הממשלה הבאה תילחם בשיעורי הגירושים בישראל. תחת הכותרת "חיזוק החוסן המשפחתי" מסמך הדרישות של המפלגה כולל הקמה של אגף מיוחד של פסיכולוגים ועו"סים שיתוקצב בהיקף של 5 מיליון שקלים והטבות מס לזוגות שייפנו לייעוץ זוגי לפני גירושים.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (איחוד מפלגות הימין): "לא ברורה לי הרתיעה הזו מלגעת בכל דבר שקשור למשפחה. המשפחה היא אבן הבניין היסודית ביותר של החברה, וככל שהיא תהיה בריאה יותר וחזקה יותר החברה תהיה בריאה יותר וחזקה יותר. כשמייבשים ביצות יש פחות יתושים, כשמפריחים שממה יש פחות עשבי בר, וכשמשקיעים בלבנות חברה בריאה יותר יש פחות תופעות שוליים חברתיות".

 

במפלגת יהדות התורה, העלו אף הם את הדרישות במו"מ הקואליציוני. מעבר לוועדת הכספים, תיק משרד הבריאות במעמד סגן שר, הם מבקשים גם את תפקיד סגן שר החינוך וסגן שר במשרד העבודה והרווחה. התפקיד האחרון אמור להיות מחזיק תיק אי-אישור ביצוע עבודות בשבת. כלומר, סגן שר במשרד העבודה והרווחה בממשלה אשר תפקידו הוא למנוע חילול שבת.

כזכור, משבר עבודות גשר יהודית בתל-אביב ומשבר עבודות תיקון פסי רכבת, הביאו כמעט לפירוק הממשלה בשנתיים האחרונות.

השר יעקב ליצמן שהיה חבר ממשלה התפטר מתפקידו וביקש לחזור כסגן שר ובלבד שלא יהיה חלק מן הממשלה שאפשרה ביצוע עבודות בשבת.