עשרות אלפים השתתפו במצעד הגאווה בירושלים. ח"כ אבידר: "הגעתי למצעד במטרה להביע את תמיכתי במאבק נגד האפליה".

במהלך סוף השבוע, חמישי 6.6.2019 התקיים מצעד הגאווה בירושלים. במצעד, השתתפו כעשרת אלפים איש תחת אבטחה כבדה. המשתתפים יצאו מגן הפעמון לצעדה וכבישים רבים נחסמו לתנועה.

במצעד השתתפו חברי כנסת רבים, בניהם שר המשפטים הנכנס ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) שספג קריאות בוז, וח"כ אלי אבידר ממפלגת ישראל ביתנו, בהשתתפות היסטורית שכן  זוהי הפעם הראשונה בה ח"כ מטעם מפלגת ישראל ביתנו משתתף במצעד הגאווה או מביע עמדה רשמית בנושא זכויות הקהילה הגאה.

ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו): "הגעתי למצעד הגאווה והסובלנות בירושלים במטרה להביע את תמיכתי הכנה במאבק נגד האפליה ולמען שיויון זכויות. לא אברח לתיאורי אור וחושך, אנו חיים במדינה דמוקרטית שחשוב שתמשיך לקדש חופש דעה וביטוי ותפיסת – איש באמונתו יחיה. עם זאת, ההפגנה של בנצי גופשטיין ולהב"ה היא בריונות שמתכתבת עם תפיסת מדינת ההלכה שהפכה פופולארית לאחרונה. ביום משמעותי זה אנו זוכרים את שירה בנקי ז"ל, שצעדה למען החירות והייתה לנו למודל. במותה ציוותה לנו סובלנות והגנה על חירויות האדם".

ח

ח"כ אבידר עם אנשי הבית הפתוח

ח"כ מיכל רוזין (מרצ): "אני גאה להיות היום במצעד הגאווה והסובלנות בירושלים. בימים כאלה, כאשר מתחוללת מלחמה על זהותה של מדינת ישראל חשוב יותר מכל לתמוך בקולות הליברליים, הסובלניים והמקבלים שנשמעים במצעד היום, ומתגברים מיום ליום. אומנם מנגד לקולות אלה נשמעות קריאות חשוכות מצדה השמרני של המפה, המחריפות גם הן משנה לשנה, אך חשוב להזכיר – אין להן מקום פה. הכוח של הקהילה הגאה והתמיכה ציבורית הרחבה שהיא מקבלת מכל קצוות האוכלוסייה היא מרכיב מרכזי במלחמה על המקום בו אנו רוצים לחיות, על היכן יגדלו ילדינו. עלינו לפעול לקידום מעמד הקהילה, לקבלת כל גווניה, שמירה על המוחלשים והשוואת זכויותיהם. תודה לכם שאתם מזכירים לנו כי יש ישראל אחרת, חופשית וליברלית".

ח"כ יאיר לפיד (כחול לבן): "באנו הנה למצעד הגאווה בירושלים, כדי להגיד שלמדינה יש כל מיני זכויות אבל היא לא תגיד לאף אחד בעולם איך מותר לו או אסור לו לאהוב. אהבה זה של בני אדם ולא של מדינות או של ממשלות".

ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן): "מצעד הגאווה בירושלים הוא התשובה לכל המפיצים שנאה כנגד מי שחי אחרת מהם. כולנו כאן יחד: נשים וגברים, דתיים וחילוניים, מכל גווני הקשת הפוליטית, כדי לתמוך בסובלנות ובקבלת האחר. כולנו שווי זכויות, לכולנו הזכות לאהוב והזכות למשפחה ולכל אחת ואחד הזכות להיות מי שהיא ומי שהוא".

ח"כ עידן רול (כחול לבן): "התרגשתי לראות היום במצעד הגאווה בירושלים עשרות אלפי אנשים מכל מגזר וקהילה מאוחדים סביב הקריאה לשוויון וסובלנות. כחול לבן ואני כראש התא הגאה נמשיך להיאבק עד להשגת שוויון זכויות מלא לקהילה הגאה. לא יגדלו כאן ילדים שמפחדים להיות מי שהם".

ח"כ מוטי יוגב (איחוד מפלגות הימין), השתתף במהלך המצעד בהפגנה של 'תנועת חזון' נגד קיומו של מצעד הגאווה. ההפגנה נערכה בהפרדה בין נשים לגברים והמשתתפים לבשו חולצות עם סיסמת התנועה: "האומץ להיות נורמאלי".

תוצאת תמונה עבור אוחנה מצעד הגאווה

צילום: אוהד צויגנברג