ערב עם ח"כ רויטל סויד וקהילת רעננה עמיתי על המאבק בעגינות ובסירוב הגט מנקודת מבטה של כנסת ישראל

בערב יום חמישי ה-9.3.2017 ערכה קהילת "עמיתי" של התנועה המסורתית מפגש בארגון מכון על משמר הכנסת עם ח"כ רויטל סויד (המחנה הציוני) בנושא עגינות וסירוב גט מנקודת מבטה של כנסת ישראל, לרגל יום העגונה הבינ"ל שחל בתענית אסתר.

להלן לקט מדבריה של ח"כ סויד (המחנה הציוני):

אחד הנושאים הכי קשים הוא נושא מסורבות הגט, זהו נושא שחוצה מפלגות. התפקיד של הכנסת הוא לדאוג שנושא העגונות לא ירד מסדר היום. אני מאמינה שהשינוי יבוא אם לא נניח לנושא. בקואליציה שכזו ובכנסת שכזו אין לנו יכולות להעביר חוקים בשל התנגדות של מפלגות החרדיות. לא אשת בשורה אני כפי שהיינו רוצים. בנושאים של דת ומדינה בישראל אנו מתקדמים בצעדים קטנים.
ברחוב בישראל הרוב מחבקים את הקהילות הקונסרבטיביות, אבל קומץ של חרדים ודתיים קיצוניים מכתיב את הקצב עבור כולם".

"כל הצעת חוק שאני מגישה עם המילה חד-מיניים, לא קוראים אותה בכלל!!! שנה שעברה הייתי במשלחת לקהילות יהודיות בארה"ב בעיקר קהילות רפורמיות וקונסרבטיביות. אמרתי לקהילות שאם אתה הולך ברחוב בישראל הרוב מחבקים את הקהילות. אבל, קומץ של חרדים ודתיים קיצוניים מכתיב את הקצב עבור כולם. יש גם רבנים אורתודקסיים של צהר שיש עליהם איקס אחד גדול. 

בשאלה לגבי תחזית לעתיד בתחום של יחסי דת ומדינה בישראל:
"בעניינים של דת ומדינה אני מאמינה שהשינוי ייבוא, ייבוא עם כך שלא נניח לנושא, הנה אנחנו רואים בנושא העגונות- פתאום רב ראשי מתגייס, בג"ץ מתגייס, ויש שינוי.