עיריית פתח תקווה תשתתף במימון אירוע לגברים בלבד. ח"כ קארין אלהרר: "הדרת נשים זה דבר לגיטימי בעיני ראש העיר בשנת 2019".

 אתמול, ראשון 14.4.2019 פורסם כי עיריית פתח תקווה תשתתף במימון אירוע לגברים בלבד אשר עתיד להתקיים השבוע בהיכל התרבות העירוני ובהשתתפות ראש העיר רמי גרינברג.

ח"כ קארין אלהרר (כחול לבן): "כשמנהיגים במדינה דואגים לרסק את מעמדם של שומרי הסף עד אבק, זו התוצאה. עיריית פתח תקווה פשוט לא רק מצפצפת באופן בוטה על הנחיית היועמ"ש, אלא גם משדרת מסר חד וברור למאות אלפי תושבות העיר- הדרת נשים זה דבר לגיטימי בעיני ראש העיר בשנת 2019".

יו"ר מרצ ח"כ תמר זנדברג: "מהבוקר פרומו לממשלת ימין-חרדים-חרדלים החדשה: נשים לא ישרתו בשריון. מופע בידור (לא תפילה כן?) בהפרדה בפתח תקווה. הם מנסים להחזיר אותנו מאות אחורה אבל אנחנו לא ניתן להם".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (איחוד מפלגות הימין): "אין שום הנחיית יועמ"ש כזו. ואם יש אז היא בלתי חוקית. החוק מאפשר באופן מפורש קיום אירוע כזה לציבור הדתי, שללא ההפרדה לא יוכל לצרוך את השירות. נגמרו הימים שבהם הליברליזם הפונדמנטליסטי כופה את ערכיו על הציבור הדתי. אין שום אפליה בקיום אירועי תרבות נפרדים על פי ההלכה למי שחפץ בכך".

ח"כ מיכל רוזין (מרצ): "ראש עיריית פ"ת ממשיך במסע ההתחנפות לגורמים דתיים וקיצוניים בעיר. קיומו של אירוע נפרד בהיכל התרבות, מנוגד להנחיית היועמ״ש ומהווה הדרה בוטה של נשים מהמרחב הציבורי. דחיקתן של הנשים מהמרחבים הציבוריים נועדה למחוק את דמותן, קולן והשפעתן של נשים ככלל, ובזה אנו חייבות.ים להיאבק‎".