עיריית בני ברק דרשה להוריד את הפנים של ח"כ ציפי לבני משלטי החוצות. יו"ר התנועה ח"כ ציפי לבני: "לא רק את הפנים שלי ביקשו להוריד, אלא את של כל נשות ישראל".

אתמול, שבת 19.01.2019 בעקבות דרישת עיריית בני ברק להסיר את תמונתה של יו"ר התנועה ח"כ ציפי לבני משלטי חוצות ברחבי העיר, השיבה יו"ר התנועה בסרטון אותו היא פרסמה ברשתות החברתיות.

 יו"ר התנועה ח"כ ציפי לבני: "מה זה שמחתי כשראיתי את שלטי החוצות עם הפנים שלנו, של מנהיגי המחנה השותפים לדרך בקריאה לאיחוד, אני ממש בעד זה. אבל אז ככה על הסיבוב ליד הבית בדרך לסופר, פתאום אני רואה את השלט הזה, שבו עיריית בני ברק דרשה להוריד את הפנים שלי מהשלט כי אני אישה. אתם מבינים לא את הפנים שלי הם מבקשים להוריד אלא את הפנים שלכן נשות ישראל, למעלה מ50% מהאוכלוסייה. את הקול שלכם גברים ונשים שרוצים שישראל תהיה מדינה ליברלית שיש בה שוויון ושנשים יכולות לדבר, לשיר, לעמוד בקדמת הבמה וגם להנהיג את המדינה הזו. אז על הפנים של המדינה אנחנו נלחמים ונלחמות ביחד".

יו"ר מרצ ח"כ תמר זנדברג: "כשהם מעלימים אותי משלטי החוצות, הם מעלימים אתכן מהמרחב הציבורי. הם מעלימים אותנו מבתי הספר ומהקמפוסים, מתפקידים בכירים במשק, מהצבא. לא עוד. אנחנו לא ניתן להם".

ח"כ רחל עזריה (כולנו): "לפני עשור עתרתי לבג"צ כשלא הסכימו לפרסם תמונה שלי-וניצחתי. כבר אז התמודדנו עם הדרת פוליטיקאיות בשלטי חוצות וכעת Omri Maniv חושף את זה שוב. זאת זכות יסוד במדינת ישראל הזכות לבחור והזכות להבחר. אם מועמדים גברים יכולים לפרסם את תמונותיהם ונשים לא יכולות, זה פוגע בסיכוי של הנשים המועמדות להבחר.  פגיעה בזכות יסוד זאת היא פגיעה בדמוקרטיה.  בהצלחה ל שדולת הנשים בישראל בעתירה לבג"צ.  בעניין הזה אסור לוותר".

בנוסף, חברות הכנסת מטעם מפלגת יש עתיד פנו ליועץ המשפטי לממשלה בקריאה להתערבות שלו נגד הדרת הפוליטיקאיות משלטי חוצות.

שינוי גודל גופנים