עיריית בית שמש קבעה: רק שמות המשפחה של נשים יופיעו בשמות הרחובות. שרת העלייה: "אפעל נגד ההחלטה ההזויה הזו".

אתמול, רביעי 24.9.2020 מליאת מועצת עיריית בית שמש התכנסה במטרה לקבוע שמות רחובות בשכונת נווה שמיר הנבנית בעיר, והחליטה כי רחובות על שם גיבורות ישראל והציונות, כמו שרה אהרונסון ואנה פרנק, ייקראו רק לפי שם משפחתן.

על פי התכנון המקורי, שמות הרחובות בשכונה החדשה היו אמורים להיות בעלי אופי חרדי, אך הם שונו לשמות עם צביון ציוני, של גברים ושל נשים כאחד, גיבורי וגיבורות ישראל. כפשרה עם נציגי המגזר החרדי בעיר, שלהם רוב בוועדת השמות העירונית, הוחלט כי בכל שלטי הרחובות לא יופיעו שמות פרטיים, אלא שם משפחה בלבד. השם הפרטי יחד עם שם המשפחה יופיע בכיתוב קטן יותר בתחתית השלט.

יו"ר הועדה לקידום מעמד האישה ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) כתב בתגובה:

"אפילו בשיא משבר הקורונה, יש כאלה שמה שמעסיק אותם זה להדיר נשים. חנה סנש, שרה אהרונסון, אנה פרנק, כבר לא מספיק טובות בשביל שיוזכרו בשמן הפרטי ברחובות העיר בית-שמש ויוזכרו רק בשמות המשפחה. ההחלטה ההזויה בעיר שהפרידה בין המינים במדרכות, כעת דואגת להדרת נשים משמות הרחובות. בשבוע הבא אכנס את הוועדה לקידום מעמד האישה לדיון דחוף כדי להעביר מסר ברור לכל מי שידו בהחלטה ההזויה הזו – עד כאן".

שרת העלייה והקליטה ח"כ פנינה תמנו (כחול לבן) כתבה:
"חרפה שאין כמותה. לא תעלימו אותנו מהמרחב הציבורי, לא תעלימו נשים מההיסטוריה. ואם זה מה שמצאתם לעשות יומיים לפני יום הכיפורים, בזמן משבר הקורונה, יש לכם הרבה חשבון נפש לעשות. אפעל נגד ההחלטה ההזויה הזו".
שינוי גודל גופנים