עיירת ת"א הודיעה כי זוגות להט"בים יוכלו להירשם בעירייה על בסיס תצהיר. ח"כ לפיד: "חלטה אמיצה ובמקומה".

בתחילת השבוע, ראשון 21.6.2020 עיריית תל אביב יפו הודיעה כי לכבוד שבוע הגאווה השנתי היא תוסיף למאגרי המידע העירוניים רישום זוגיות על בסיס תצהיר, בנוסף לרישום הקיים של זוגות נשואים במרשם האוכלוסין.

המטרה של רישום זה הינה  להקל על יחידות העירייה בעת הענקת שירות לזוגות להט"בים, ולאפשר שוויון ביניהם לזוגות אחרים. הרישום צפוי להיכנס לתוקף בחודשים הקרובים, עם השלמת הממשקים הדיגיטליים הנדרשים.

יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד- תל"ם) כתב:

"‏מברך את ראש עיריית ת"א רון חולדאי על החלטה אמיצה ובמקומה. לא ייתכן שישללו מאנשים זכויות בגלל העדפה מינית. בשבועות הקרובים תעלה יש עתיד מספר הצעות חוק לטובת הקהילה הלהט״בית. אני קורא לחברי הקואליציה שמאמינים בשיוויון זכויות לקהילה לתמוך בהצעות".

ראש עיירית תל אביב רון חולדאי אמר:

"‏השנה 2020 ובישראל עדיין אסור לחברי הקהילה הגאה לממש את הזכות הבסיסית להתחתן. לכבוד שבוע הגאווה החלטנו לאתגר את הממשלה ולאפשר רישום זוגיות על בסיס תצהיר. בקרוב יוכל כל זוג, גאה או לא, לממש את כל הזכויות וההטבות העירוניות כמו רישום ילדים למערכת החינוך, הנחות במרכזים הקהילתיים ועוד".

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר:

"חוק המרשם בישראל קבע באופן מפורש מי הגוף המוסמך לנהל את מרשם האוכלוסין ובהתאם לכך, בעלת הסמכות היא רשות האוכלוסין וההגירה ולא עירייה כזו או אחרת. עוד קבע החוק אילו מסמכים נדרשים לצורך רישום נישואין מכלל הזוגות וביניהם תעודה ציבורית מאומתת. לאור עובדה זו, חשוב שהזוגות יהיו ערים לכך שלרישום זה אין כל משמעות חוקית מבחינת מוסדות המדינה. רישום יוכל להיעשות ברשות האוכלוסין תוך הצגת התעודות המתבקשות".