עיירית תל אביב הצהירה כי תאסור על הצבת דוכני תפילין סמוך למוסדות חינוך. ח"כ אזולאי: "בדרך להפוך אותנו ככל העמים".

אתמול, שלישי 11.2.2020 פורסם כי אחרי הפעלת התחבורה הציבורית בשבת, עיריית תל אביב לא תנפיק אישורים להצבת דוכנים בכלל ודוכני הנחת תפילין, חלוקת נרות שבת וכדומה בפרט במרחק של לפחות 100 מטר מבתי ספר, גני ילדים, מרכזים קהילתיים או מוסדות מוכרים אחר אשר משרת בעיקר קטינים.

סגן ראש עיריית תל אביב, ראובן לדיאנסקי שהוביל את המהלך אמר:

"אנחנו מקבלים תלונות של תושבים בנוגע לדוכני תפילה שמוצבים בקרבת בתי הספר, ובמקרים מסוימים גם ממש בכניסה לבתי ספר. כהורה, אינני מעוניין שגורמים שונים יפנו לילדיי הקטינים בהצעות שונות ומשונות במרחב הציבורי ובמיוחד כשהם נמצאים בקרבת מוסדות לימוד. עלינו להגן על ילדינו גם בסביבת בתי הספר והגנים שלנו מפני כל סוג של רוכלות או תעמולה ויש למנוע את חשיפת הילדים שלנו בדרכם או בצאתם ממוסדות החינוך. האיסור יחול על כל ארגון או עמותה להציב דוכני הסברה בסמוך למוסדות חינוך".

מרשימת סיעת ימינה נמסר:

"שוב עיריית תל אביב בוחרת להילחם ביהדות. בושה שעיריית תל אביב מתייחסת לתפילין כאל דבר שצריך להגן על ילדי ישראל מפניו. היחס המבזה אל קודשי ישראל ממשיך את הניתוק של מדינת תל אביב מהקונצנזוס הישראלי שמחובר ומכבד את הזהות היהודית שלו".

ח"כ ינון אזולאי (ש"ס) הגיב וכתב:

"מדינת תל אביב הפכה את השבת למרמס בראש כל חוצות וכעת גם התפילין נאסרו ברחובה של עיר. בדרך להפוך אותנו ככל העמים המשימה שנשארה לחולדאי היא לאסור את המילה. זוהי צפירה אחרונה לפני שהספינה טובעת".

שר הביטחון ח"כ נפתלי בנט:

"אבות אבותינו מסרו את נפשם למען 'שמע ישראל'. היו מוכנים למות למען קידוש ה' בפראות ובשואה ובמרוקו ובתימן ובפולין ובכל העולם. מה כזה רע לשמוע שמע ישראל? מה כזה רע להניח תפילין? זה דבר מופלא. אני גאה שאני יהודי בארץ ישראל. אבא זכרו לברכה שעלה לארץ ישראל עד יום מותו פעם אחת הוא לא היה מוכן להוציא מילה רעה על המדינה. בוא נאהב את המדינה כל אחד בדרכו בוא נאהב את היהדות ואת המורשת שלנו. אני יהודי גאה".

שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב (הליכוד):

"רון חולדאי מונע מיהודים להניח תפילין, כאן בישראל, ברחובות ת״א. הבחירות האלה הן בינינו לבין ישראלים שמנותקים מהקשר העמוק של מסורת ישראל ומנסים למחוק את היהודי שבתוכנו. יהודים לאורך אלפי שנים נשאו את התפילין לכל מקום, הם נשאו אותם ברדיפות, בפוגרומים ובפרעות, ודווקא כאן בישראל יש מי שלצערי מנסה למחוק את היהודי שבתוכנו. חייבים לצאת להצביע לליכוד, ויחד נשמור על המדינה היהודית ונשים סוף למעשים אנטי דמוקרטים".

 

שינוי גודל גופנים