סתיו שפיר בפנייה לשרי הממשלה: ניתן לקדם שיוויון לקהילה הגאה ללא שינוי בחקיקה

"יש לי חדשות בשבילכם: כדי להתחיל לקדם שוויון לקהילה הגאה, לא צריך את בנט. הבוקר שלחתי לשרי ושרות יש עתיד, הליכוד והתנועה מכתב שמברך אותם על תמיכתם בקהילה, ומציע שורה של מהלכים שביכולתם לבצע כבר היום – ללא כל צורך בחקיקה – כדי לשפר פלאים את מצבה של הקהילה הלהט"בית. המהלכים שאני מציעה כאן דורשים רק תיקוני מדיניות, שנמצאים תחת אחריותם הישירה של שרי הבריאות, הפנים, הרווחה והמשפטים. במלים אחרות, אם אותם שרים אכן מחויבים למטרה המשותפת (ולא רק להתקוטטות המתוקשרת עם הבית היהודי) – אפשר להביא את השינוי כבר היום."

מתוך עמוד הפייסבוק של ח"כ סתיו שפיר:

"יש לי חדשות בשבילכם: כדי להתחיל לקדם שוויון לקהילה הגאה, לא צריך את בנט. הבוקר שלחתי לשרי ושרות יש עתיד, הליכוד והתנועה מכתב שמברך אותם על תמיכתם בקהילה, ומציע שורה של מהלכים שביכולתם לבצע כבר היום – ללא כל צורך בחקיקה – כדי לשפר פלאים את מצבה של הקהילה הלהט"בית. המהלכים שאני מציעה כאן דורשים רק תיקוני מדיניות, שנמצאים תחת אחריותם הישירה של שרי הבריאות, הפנים, הרווחה והמשפטים. במלים אחרות, אם אותם שרים אכן מחויבים למטרה המשותפת (ולא רק להתקוטטות המתוקשרת עם הבית היהודי) – אפשר להביא את השינוי כבר היום.

רבים מהעיוותים שגורמים לפגיעה בזכויות להט"ב הם בסך הכל אסופה של שרידים היסטוריים מתקופה אחרת שנתקעו בספר החוקים. עכשיו הגיעה העת לתקנם. מובן שהשינויים הללו לא מחליפים הכרה רשמית ומלאה בקהילה. יחד עם זאת, אני מאמינה שהם יכולים להביא לשיפור משמעותי בחיים של אנשים רבים וגם להוות מבחן עבור שרי הממשלה הזו – האם אתם איתנו או נגדנו? "

לידיעה המלאה בעמוד הפייסבוק של ח"כ שפיר לחצ/י כאן

באותו הקשר, ועדת שרים לענייני חקיקה צפויה לדון היום בשלוש הצעות חוק הנוגעות לדת ומדינה, כאשר שתיים מהן נוגעות לשיוויון זכויות לקהילה הגאה. הראשונה היא למעשה ערר שהגישו השרות יעל גרמן ולימור לבנת בעניין החוק האוסר אפליה על רקע נטייה מינית – שנפל בוועדה בשבוע שעבר. השנייה היא הצעת חוק מטעם ח"כ עדי קול, המבקשת לאסור על המדינה לחייב אזרחים לכתוב במסמכים רשמיים דווקא את זהות אביהם. לטענת ח"כ קול, החוק כיום אינו מכיר בקיומן של "משפחות חדשות" ובכללן ילדים שנולדו לזוג אמהות לסביות.

ההצעה השלישית היא זו שיזמה ח"כ עליזה לביא, המבקשת לבטל את הסמכות הכפולה בין בתי הדין הרבניים לבין בתי המשפט לענייני משפחה.