סרבן הגט אטיאס נתן גט לפרודתו, במערכת הפוליטית מגיבים. ח"כ לביא: רק טעם הכלא הביא את הסרבן העיקש לשחרר את האישה שכלא בעצמו

אתמול, ראשון 03.06.2018 פורסם כי סרבן הגט ירון אטיאס נתן גט לפרודתו מזל דדון, לאחר שנתיים. במערכת הפוליטית הגיבו:

כזכור, כזכור לפני כחודש, הורה בית הדין הרבני האזורי בחיפה לפרסם את שמו, תמונתו ופרטים אישיים נוספים של ירון אטיאס, סרבן גט מזה כשנתיים – וכן להטיל עליו סנקציות חברתיות והלכתיות: לא להושיבו בבית הכנסת, לא להעלותו לתורה – "ולהתרחק מעליו ככל האפשר".

ח"כ יהודה גליק (הליכוד): זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו. מזל טוב מזל דדון אטיאס, מז טוב ירון אטיאס, מזל טוב ילדי משפחת אטיאס. כל השאר ברגע הזה שולי. ‏הערה חשובה מאד: זה הזמן להיזהר בלשון הרע. גם כאשר בית הדין הכריז על הרחקות דרבנו תם כלפי הסרבן בשום שלב הוא לא התיר לקלל אותו או להשמיץ אותו על אחת כמה וכמה עכשיו. אני מוותר על כל הקרדיטים אבל חובה לתת קרדיט: לרינה פוליטי, עורך הדין שלה. לשלמה מושיץ עו"ד שלו, להרכב בית הדין בראשות הרב שלוש, למחלקת עגונות ויועמש רפי רכס ולמורן סמון שהצטרפה לסייע ברגע אחרון.

כואב הלב קורא ומקשיב לדיווחים על הגט שניתן היום לא ביקשתי קרדיט לא רציתי ולא רוצה קרדיט אבל ריבונו של עולם גם לצפות שהאמת תצא לאור ולא סיפור מעוות גם זה מוגזם? כמי שיודע מה קרה בשלושה שבועות האחרונים 24 שעות ביממה אני אומר בצורה חד משמעית – מה ששמעתם בכל הערוצים זה סיפור מעוות".

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד): "עשרות ניסיונות, מאמצים ושיימינג וסנקציות- כולם חשובים. אך לצערנו רק טעם הכלא הביא את הסרבן העיקש לשחרר את האישה שכלא בעצמו. הגיע הזמן שהדיון יעסוק בלב העניין- עצם האפשרות לעגן אישה מלכתחילה. הסכמי קדם נישואים חייבים להתקבע כנורמה, ואני מעריכה שכך יקרה בעתיד הלא רחוק".

 

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני): "שמחה בשמחתה של מזל דדון. היא לא היתה אמורה להיות כלואה שנתיים. מדינה שמאפשרת לגברים להחזיק את הנשים שלהן שבויות בנישואין היא דמוקרטיה פגומה. ישראל היא הדמוקרטיה היחידה שאין בה נישואים אזרחיים וגירושים אזרחיים. זה מצב שחייב להשתנות".

ח"כ רויטל סוויד (המחנה הציוני): "עד שלא הרגיש ירון אטיאס, סרבן הגט, טעמו של כלא לא שיחרר את אשתו ממאסרה שלה- זה שהוא כלא אותה בו. חבל שלקח שנתיים לבית הדין להורות על סנקציות נגדו ועל מעצר מאחורי סורג ובריח. הוא לא שרד במאסר שבוע ימים- היא חיה כך כבר שנתיים".

 

ח"כ אלי בן דהן (הבית היהודי): "יש גט! אני שמח מאוד שירון אטיאס הקשיב לעצתי ולעצתם של אחרים שסייעו, ונתן גט למזל. אין לי ספק שזהו הצעד הראוי והנכון, שישפיע גם על מערכת היחסים בין בני הזוג שממשיכים להיות הורים לילדיהם, גם אחרי הגירושין".