סקר שנערך ע"י מכון 'דיאלוג' מראה כי כשני שליש ממצביעי הליכוד הביעו תמיכה במסלולי נישואים אזרחיים ותחבורה ציבורית בשבת. ח"כ יעל כהן פארן: "חברי הכנסת מהליכוד חדלו מלייצג את ציבור

היום, שני 09.07.2018 פורסם באתר החדשות 'וואלה News' סקר חדש שנערך על ידי מכון 'דיאלוג' בראשות קמיל פוקס בקרב מצביעי הליכוד. הסקר, שנערך עבור התנועה הרפורמית עוסק בשאלות של דת ומדינה ויחסי ישראל תפוצות.

 מנתוני הסקר עולה כי בקרב מצביעי המפלגה 66% סבורים שעל המדינה להשקיע "משאבים משמעותיים" בקשר עם התפוצות. בנוסף, כשני שליש מהנשאלים הביעו תמיכה במסלולי נישואים אזרחיים ותחבורה ציבורית בשבת. 63% מהמשיבים לסקר אמרו כי הם תומכים במסלול נישואים אזרחיים לצד המסלול ברבנות, ורק 30% אמרו שהם מתנגדים; 7% נוספים השיבו "לא יודע".

חברת הכנסת יעל כהן פארן (המחנה הציוני) : "חברי הכנסת מהליכוד חדלו מלייצג את ציבור המצביעים. הנתק כל כך עמוק עד שנדמה שהם לא יודעים בכלל מה הם נבחרו לייצג ואילו ערכים נבחרו לקדם. בעוד שמצביעי הליכוד מאמינים בערכים ליברליים, חברי הכנסת מהליכוד עסוקים יום-יום בחקיקה לחיזוק המונופול הדתי של הרבנות, צמצום זכויות אזרח, צמצום הדמוקרטיה והדרה של יהדות התפוצות. יש נתק קשה בין נבחרי הציבור לבין העם. הציבור צריך לדעת שהם שכחו ונטשו את האינטרס הציבורי, הממלכתי והמדיני".