סערה בעקבות קמפיין "שישי ישראלי", ח"כ אראל מרגלית: "האם רק עגלתו של מי שעורך קידוש בערב שישי היא מלאה? "

להלן עיקרי התבטאויות חברי הכנסת בנושא קמפיין "שישי ישראלי"-

ח"כ זהבה גלאון:
"אני שומעת הרבה אנשים שמתרעמים על קמפיין "שישי ישראלי" שמציג את החילונים כחסרי ערכים. שואלים אותי למה אנחנו לא נלחמים במסר הזה, ואפילו יוצאים בקמפיין נגדי להנחלת ערכים חילוניים. אז קודם כל חשוב לי להגיד, שזכותם של אנשי העמותה הזאת לצאת באיזה קמפיין שבא להם. זה לא פוגע באף אחד וזה לגיטימי לחלוטין. אבל התשובה העמוקה יותר טמונה בגוף השאלה: הערך החילוני הכי חשוב שניתן "לשווק" הוא סובלנות, והמשמעות של סובלנות הוא שאני ממש לא הולכת להגיד לאף אחד איך הוא צריך לממש את היהדות שלו בביתו שלו, לא בשבת ולא ביום חול.

לעומת זאת, אני ומרצ כן פועלים ללא הפסקה כדי שגם המרחב הציבורי יהיה סובלני עבור כולם: אנחנו נאבקים להפעלת תחבורה ציבורית בשבת כדי לאפשר למאות האלפים שאינם דתיים ואין להם רכב נגישות נוחה בסופי שבוע לבתי חולים, לשמורות טבע וסתם לסבתא או לאיזה דוד שבמקרה גרים בעיר אחרת והם רוצים לבקר אותם ביום המנוחה – וכן, גם בשביל מי שרוצה להשתתף בקידוש עם המשפחה, ואחר כך – ואני יודעת שליוזמי הקמפיין יהיה קשה להפנים שזה קורה – גם לחזור הביתה או לפגוש חברים בערב. אתם יודעים, דברים יפים שחילונים עושים בשבת. את האפשרות הזאת המדינה צריכה לתת לנו, וזה עניין חשוב הרבה יותר מקמפיין שבהחלט יוצא מתנשא ואפילו קצת מעצבן. למרבה המזל, גם לנו החילונים יש את יום שישי כדי להירגע עם העיתון והמשפחה, ולהתעסק בדברים יותר חשובים מלכעוס על כמה אנשים שהחליטו שיש רק דרך אחת נכונה להיות יהודי".

לסטטוס בעמוד הפייסבוק של ח"כ גלאון לחצ/י כאן

ח"כ רות קלדרון:
"צר לי כי אנשי העסקים המכובדים מציגים את השבת ואת המשפחה החילונית כרדודה וחסרת עומק, ואת השבת ההלכתית כעליונה עליה. זו עמדה מתנשאת ומבטלת, המתעלמת מחיי הקהילה והתרבות הנמצאים גם הם בשבת הלא הלכתית.
כולי תקווה שחוק השבת במרחב הציבורי שהגשתי (יחד עם חברי, ח"כ אלעזר שטרן), יבטל סטריאוטיפ ישן זה מהעולם ויאפשר את פיתוח חיי התרבות בשבת בישראל לטובת כלל אזרחי המדינה"

לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ קלדרון, לחצ/י כאן 

ח"כ אראל מרגלית: 
"ערב שישי היום. אני בטוח שהכנתם והתכוננתם, לא משנה אם אתם חילונים או דתיים. אבל מי שיצרו את קמפיין "שישי ישראלי" לא חושבים ככה. הם בטוחים ששישי משפחתי וחם ואוהב זה רק למי שבוחר בשישי שלהם.

בקמפיין מוצגת משפחה "חילונית" בשישי בערב. ערב שישי במשפחה הזאת מלא ניתוק, שישי של מסכי טלוויזיה וטלפונים, של ילדים שדואגים לעצמם, שבו הקשר היחיד שבין ההורים והילדים הוא העובדה שהם חיים באותו בית.
אך אל חשש, יש מזור לניתוק: הדבר היחיד שיכול להציל את המשפחה מהרקב המוסרי הזה הוא קידוש בארוחת שישי מוארת באור יקרות.
נו באמת. האם רק השחרת פניהם של "חילונים" והצגתם כמי שאינם כשירים לטפל בילדיהם היא הדרך? האם רק עגלתו של מי שעורך קידוש בערב שישי היא מלאה?
בשנים האחרונות עסקתי בהשמת חרדים בשוק העבודה. כיזם סייעתי להשמתם של למעלה מששת אלפים חרדים וחרדיות בתחום ההייטק. בכנסת אני עומד בראש השדולה להעסקת חרדים יחד עם ח"כ אמנון כהן. אני חי בירושלים, העיר שבה למסורת ולדת יש מקום של כבוד.
מה שעשיתי ואני עושה נעשה מתוך כבוד. מתוך התבוננות בקהילה החרדית כחלק מהחברה הישראלית ולא כגוף נפרד. מרצון אמיתי לגשר על פערים ולא להדגיש אותם. מאהבת אדם.
כי זאת הדרך לקרב בין אנשים. לא מתוך התנשאות אלא מתוך קבלת האחר והשונה. זוהי היהדות, לא מה שעושה ממנה אותו קמפיין מפלג שראוי שייגנז ויפה שעה אחת קודם.
שישי ישראלי לכולכם, כפי שתבחרו לבלות אותו. "

לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ מרגלית, לחצ/י כאן

ח"כ משה פייגלין:
" תקוע באיילון ולפתע צדות את עיני מודעות ענק של עמותת 'שישי ישראלי'.
אין לי מושג מי עומד מאחורי ה'קמפיין' הזה, הם מגדירים עצמם(בפייסבוק) כאנשי עסקים חילוניים ששמו לעצמם למטרה לחזק את אחדות העם ואת מוסד המשפחה.
אני משפשף את עיני. הרי זה אחד הדברים המרכזיים שעליהם אני מדבר כבר 20 שנה.
בדיוק לשם קידום הרעיון הזה הקמתי בכנסת את 'השדולה לחיזוק ערכי המשפחה'.
אז חברים – תהיו מי שתהיו – קבלו מכאן חיבוק גדול "

לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ פייגלין, לחצ/י כאן