סמוטריץ' וגפני סיכמו על הפחתת הקיצוץ לישיבות. ח"כ סמוטריץ: "עולם הישיבות וערך לימוד התורה נמצאים בראש סדר העדיפויות".

אתמול, שני 28.12.2020 התכנסה ועדת הכנסת בראות ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן) לדיון אודות העברת התקציב ההמשכי, וזאת בכדי לעגן תקציבי משרדים בשנת 2021 בו בזמן שתקציב המדינה לא אושר בשנה הזו וכן בשנה החולפת.

במהלך הדיון יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) סיכמו עם אגף תקציבים במשרד האוצר על הפחתת הקיצוץ בסיוע לישיבות הציוניות והחרדיות.

שר האוצר ישראל כ"ץ (הליכוד) סיכם עם חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' (ימינה) ומשה וגפני (יהדות התורה) על הגדלת התשלומים לישיבות כך שהתשלום לתלמיד יעמוד על 350 ש"ח לתלמיד ו-630 לאברך.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) מסר בתגובה:

"עולם הישיבות וערך לימוד התורה נמצאים בראש סדר העדיפויות שלנו. הציונות הדתית תמשיך להעמיד תלמידי חכמים עצומים שמשלבים מצוינות בתורה תוך לקיחת אחריות ושותפות במדינת ישראל. אנו כמפלגה רואים זאת כזכות להילחם על תקציבים עבור בני התורה ומשפחות האברכים ונמשיך לעשות זאת במלוא המרץ. המשימות החברתיות והכלכליות מולן ניצבת מדינת ישראל בתקופה זו של הקורונה הן לא פשוטות. נמשיך להיאבק למען אזרחי ישראל מכל שכבות האוכלוסייה שיקבלו את המגיע להן. רק ככה ננצח".

בנוסף, סוכמו בועדה תקציבי החינוך הממלכתי דתי לחצי הראשון של שנת 2021 במסגרת התאמת התקציב ההמשכי בוועדת הכספים.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) שהעלה את הדרישה וגיבש את הפתרון מול משרד האוצר אמר:

"מי שאמורים להיענש על כך שלא עבר תקציב המדינה הם הכנסת והממשלה, שאכן פוזרו ואנו בדרך לבחירות. אזרחי ישראל לא אמורים להיענש ולהיפגע בשירותים הבסיסיים ביותר, ובראשם החינוך, שגם כך מאותגר מאוד בתקופת הקורונה. החינוך הממלכתי דתי הוא לא בן חורג במדינת ישראל ולא אמור להיפגע מכך שמשרד האוצר מגדיר לאורך השנים את תקציביו כקואליציוניים. אני מודה לשר האוצר ולאנשי המשרד שהבינו את זה והתחייבו להמשיך את העברת תקציבי החמ"ד השוטפים גם בחודשים הקרובים עד להקמת ממשלה חדשה והעברת תקציב קבוע. לאחר הבחירות נדרוש סוף סוף לסיים את אפליית החמ"ד ארוכת השנים ולהכניס את תקציביו לבסיס התקציב".

יו"ר 'ישראל ביתנו' ח"כ אביגדור ליברמן אמר בתגובה:

 "מחטף לילי על חשבון משלמי המיסים. בזמן שיש סגר מיותר, מאות אלפי מובטלים, בעלי עסקים שקורסים ודור צעיר שהופך לדור אבוד, נציגי ימינה עושים יד אחת עם ביבי והמפלגות החרדיות ודואגים לתוספת של עשרות מיליונים לתלמידי הישיבות והאברכים".