סיעת העבודה נפגשה היום לדון בנושא השיוויון בנטל והשתלבות האוכלוסיה החרדית בשוק התעסוקה

ביוזמת ח"כ איציק שמולי, נפגשה היום סיעת מפלגת העבודה לדון במתווה אסטרטגי חדש בנושא השוויון בנטל והשתלבות האוכלוסייה החרדית בתעסוקה. כדבריו של שמולי, מתווה זה "יבהיר בצורה מפורשת כי כל צעיר ישראלי חייב לעשות משהו עבור המדינה בגיל 18 ומאידך ימצאו גם ההתאמות והפשרות הנדרשות שיאפשרו את קיומו המאוזן של אותו המודל". ח"כ אראל מרגלית, כיום ראש השדולה בכנסת לשילוב החרדים בשוק העבודה, פרסם בדף הפייסבוק שלו כי הקשר בין האוכלוסייה החילונית והחרדית הוא קשר אסטרטגי. עוד סיפר כי במרכז הדיון על השיוויון בנטל, נקבע כי הצעד הראשון הוא נושא התעסוקה וכי השירות הצבאי הוא רק הצעד השני. במהלך הדיון, עסקה סיעת העבודה בסוגיות רבות: צרכי הצבא, תהליכים חברתיים באוכלסיה הערבית ובאוכלוסייה החרדית, הקשר בין השירות להשתלבות באקדמיה ובתעסוקה, גישות אפשריות למודל השירות- תמריצים מול כפייה, ההשפעה על שוק העבודה, הסכנה להדרת נשים ועוד.

דיון זה נקבע בעקבות הקמת ועדת פרי לשיוויון בנטל, עם ביטול חוק טל, שאמורה להגיש את המלצותיה לממשלה בעוד כ-50 יום. שמולי הבטיח כי:"נעקוב בדריכות אחר עבודתה של ועדת פרי על מנת לוודא שלא תתחמק מחובתה לתקן את הדרוש תיקון."

לדברים המלאים בעמוד הפייסבוק של ח"כ שמולי
לדברים המלאים בעמוד הפייסבוק של ח"כ מרגלית

במפגש נכחו יו"ר המפלגה שלי יחימוביץ', יו"ר הסיעה בוז'י הרצוג. כמו כן הגיעו חברי הכנסת אראל מרגלית, סתיו שפיר, מירב מיכאלי, אבישי ברוורמן, עמר בר-לב, מיקי רוזנטל, מיכל בירן, ומזכ"ל המפלגה חיליק בר. בנוסף, השתתפו מומחים רבים ממכון מנדל, הג'וינט, אקדמאים, אנשי צבא ונציגים מהחברה הערבית.