סיעות החרדיות תיאמו עם משרד הביטחון על דחייה נוספת בחוק הגיוס. ח"כ לפיד: "חוק הגיוס חייב לעבור כלשונו, בנוסח של משרד הביטחון".

במהלך סוף השבוע, שבת 5.9.2020 פורסם באתר החדשות החרדי 'בחדרי חרדים' כי הסיעות החרדיות תיאמו עם משרד הביטחון על דחייה נוספת בחוק הגיוס.

בתיאום בין הסיעות החרדיות אל מול שר הביטחון וראש הממשלה החליפי ח"כ בני גנץ (כחול לבן), משרד הביטחון צפוי לבקש מבג"צ הארכה נוספת במועד חקיקת חוק הגיוס, כאשר נכון להיום, נותרו עוד חמישה ימי חקיקה להעביר את חוק הגיוס בשלוש קריאות בכנסת.

בתיאום בין הצדדים גיבשו בימים האחרונים סגן השר אורי מקלב (יהדות התורה), השר לשעבר אריאל אטיאס וסגן השר מאיר פרוש (יהדות התורה) יחד עם הסכמתו של שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן, כי משרד הביטחון יבקש דחייה נוספת בחקיקת חוק הגיוס שאמור לפקוע בעוד פחות משבועיים.

זוהי הבקשה לדחייה חוק הגיוס השישית במספר.  הבקשה לדחייה תובא בפנייה לבג"ץ בטענה כי מדובר בממשלת חירום שעוסקת בעיקר בטיפול בתחלואה בקורונה, וכן הכנסת נמנעת מלחוקק מה שאינו קשור לטיפול בקורונה.

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד התייחס לפרסום ומסר:

"אנחנו נתנגד לכל דחייה של בג"ץ בנושא. עד עכשיו הנושא נדחה בגלל הבחירות, עכשיו יש "ממשלת אחדות". חוק הגיוס חייב לעבור כלשונו, בנוסח של משרד הביטחון. זה היה חלק ממצע כחול לבן ואיתו הם באו לבוחרים. העובדה ששני רמטכ"לים בורחים מאחריות היא בושה והפניית עורף לציבור המתגייס והעובד".

ח"כ אלכס קושניר צייץ בחשבון הטוויטר שלו וכתב:

"‏עצוב שהרמטכ"ל לשעבר גנץ נכנע ללחץ של המפלגות החרדיות. גנץ פגע באמונם של אלפי חיילים שמשרתים את המדינה ומאות אלפי ילדים שעתידים להתגייס לצה"ל. כל ההכרזות של גנץ על השוויון בנטל התפוגגו כלא היו. גנץ החליף את התמיכה של הדור הצעיר בתמיכתו של האדמו"ר מגור".