סיכום בחירות לכנסת העשרים ושלוש #1

על פי העדכון האחרון, לאחר ספירת 99%, לליכוד 36 מנדטים, לכחול לבן 33 מנדטים ולרשימה המשותפת 15 מנדטים. ש"ס עם 9 מנדטים, יהדות התורה עם 7, ישראל ביתנו עם 7, העבודה-גשר-מרצ 7עם וימינה עם 6 מנדטים.

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי נאם בשני בערב, לאחר פרסום מדגמי הטלוויזיה ואמר:

"הערב הזה הוא ניצחון גדול של אוהבי עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל. ניצחון גדול למדינת ישראל כמדינה יהודית עם צביון יהודי שמחבר את כולנו יחד. הקמנו את גוש הימין ושמרנו עליו ברגעים של קושי ומשבר ומול מתקפות מבית ומחוץ. ממחר בבוקר אנחנו מתחילים בפעולה להפוך את גוש הימין והמסורת לממשלת ימין ומסורת בראשות בנימין נתניהו".

שר החינוך, הרב רפי פרץ, אמר בישיבת הסיעה של ימינה:

"הולכים לבנות ממשלה יציבה וטובה שתדאג לארץ ישראל ולזהות היהודית. זה הדבר החשוב. מבחינתי העיקר שגוש הימין יהיה 61, נגיע לזה – ניצחנו".

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן שוחח הבוקר עם הכתבים שהמתינו מחוץ לביתו, התייחס לתוצאות הבחירות ואמר:

"אין גוש ימין, יש גוש חרדי-משיחי. אנחנו שייכים לימין האמיתי, הימין הליברלי'. אנחנו נמתין לתוצאות האמת, ביום חמישי בצהריים מתכנסת ישיבת הסיעה. אנחנו ננסה למנוע בחירות רביעיות ומתכוונים להכריע לכאן ולכאן. אנו נקבל את ההחלטות בהתאם לטובת ישראל ובהתאם להתחייבויות שלנו לבוחר".

בהמשך היום, העלה יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן פוסט תגובה על אמירתו של ח"כ גפני נגדו כי הוא אדם חסר אחריות:

"כנראה שגפני לא שם לב שמערכת הבחירות הסתיימה, והוא ממשיך לגדף ולהסית. סביר להניח שהאמת שהצגנו כואבת לו. גפני אינו משקף לא את עולם התורה ולא את היהדות. הוא דוגל בעבודה זרה הסותרת את הערכים היהודיים הבסיסיים. אני מדגיש – המאבק שלנו הוא לא נגד הציבור החרדי או הדתי. אנו נלחמים על אופייה של היהדות, שתקרב בין יהודי ליהודי ובין התפוצות למדינת ישראל. אנו דוגלים בבית הלל וגפני ושות' דוגלים בבית שמאי – יהדות קנאית ומרחיקה. כנראה שגפני לא רק שלא למד לימודי ליבה, אלא שהוא גם לא בקיא במקורות. הרמב"ם ורש"י עבדו במשרה מלאה. יהושע בן נון והמלך דוד היו לוחמים אמיצים. כדאי שגפני ילמד את כתבי הרמב"ם שאומר: "כל המשים על ליבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה, ויתפרנס מן הצדקה – הרי זה חילל את השם, וביזה את התורה, וכיבה מאור הדת, וגרם רעה לעצמו, ונטל חייו מן העולם הבא. ברור גם שרות המואבייה בחיים לא היתה עוברת גיור אצל הרב יצחק יוסף. ישראל ביתנו תמשיך להאבק למען מדינה יהודית ונגד מדינת הלכה".

שינוי גודל גופנים