סגנית שר התחבורה ציפי חוטובלי: "ההוזלה לחרדים בקווי מהדרין – תבוטל. למדינה יש ערכים מסוימים שהם חשובים, ערך השוויון צריך לגבור על הערך הכלכלי"

חברת הכנסת עדי קול הגישה שאילתא לסגנית שר התחבורה על הפערים בתעריף בין קווי המהדרין לקווים הרגילים. קווי המהדרין זולים משמעותית ביחס לקווים הרגילים.
חבר הכנסת אברהם מיכאלי טען שלא מדובר בהטבה כלפי חרדים, אלא מדובר בשיקולים כלכליים של חברות התחבורה.
על הדברים הללו הגיבה סגנית השר חוטובלי והצהירה כי ההוזלה תבוטל: "מאחר שלמדינה יש ערכים מסוימים שהם חשובים, הערך הכלכלי הוא נכון, אבל ערך השוויון צריך לגבור על הערך הכלכלי."

ח"כ עדי קול הגישה שאילתא דחופה  לסגנית השר וזה תוכנה:

"הובא לידיעתי כי על אף הרפורמה בתעריפים, קווי האוטובוס שאינם מהדרין יקרים מקווי האוטובוס מהדרין. קו 996 המהדרין מירושלים לכפר-חסידים שאורך הנסיעה בו שעתיים ו-30 דקות עולה 30 שקלים בעוד שקו דומה, 960 מירושלים ליגור, שאורך הנסיעה בו שעה ו-43 דקות עולה 42 שקלים. מדוע הפערים נשארו בעינם?"

תגובה של סגנית שר התחבורה ציפי חוטובלי:

"בלי ספק, הנושא הזה של שוויון בתעריפי נסיעה הוא נושא חשוב. את כיושבת-ראש הוועדה לפניות הציבור בוודאי יודעת כמה זה מעיק על הציבור שהוא מרגיש שהוא משלם בשביל אותו שירות סכומים שונים. אני מסכימה שזאת בעיה חשובה, ואני מוכנה כאן ללוות אותך בעניין הזה במסגרת הוועדה שלך.

יתוקנו העיוותים בתעריפים של נסיעה בקווים מקבילים במוצא ויעד בעלי תעריף שונה כמו הנסיעה שהצגת בשאילתה שלך.

נחנו לא מצדיקים או מגבים את העניין של הפערים בתעריפים אני חושבת שבסופו של יום אנחנו נמצא את עצמנו במציאות הציבורית הדרושה והראויה שבה לא יהיה פער בין תעריף חרדי לתעריף שאינו חרדי."

ח"כ אברהם מיכאלי העיר על הדברים הללו של סגנית השר:
"גם את זה אפשר להגיד ולא לחשוש כל הזמן כששומעים 'מהדרין' ו'ציבור דתי' או 'חרדי', וישר אנחנו מתקפלים ומתחילים להתנצל בפני אלה שמנסים לתקוף. לא צריך לחשוש; צריך להגיד, יש כדאיות כלכלית בקווים מסוימים. שיבואו לבני-ברק ויראו מה זה קווי מהדרין שאנשים עומדים בתור לעלות עליהם כי אין להם מספיק אוטובוסים. גם על זה אולי צריך לחשוב, לתגבר את זה"

על הדברים הללו של ח"כ מיכאלי אמרה חוטובלי:
"מאחר שלמדינה יש ערכים מסוימים שהם חשובים, הערך הכלכלי הוא נכון, אבל ערך השוויון צריך לגבור על הערך הכלכלי. הרעיון שתושב שאינו חרדי ייסע באותו תעריף כמו תושב חרדי הוא רעיון נכון. לכן אני חושבת שהמדיניות של המשרד בסופו של יום היא נכונה. גם אם כרגע היו שיקולים כלכליים סביב זה בסופו של דבר אנחנו צריכים להגיע למציאות החברתית המתוקנת שבה אזרחים אחרים לא נפגעים מזה שהם לא מגיעים מציבור שיודע להתארגן או מציבור שנוסע בהמוניו. התחבורה הציבורית היא של הציבור כולו ולא רק של מי שיכול להתארגן"