סגנית שר החוץ חוטבלי על הזרמים הקונסרבטיבים והרפורמים: "רוקנו את היהדות מתוכן"

בכנס ארגון IAC,  ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית בוושינגטון, סגנית שר החוץ, ציפי חוטבלי (הליכוד), יצאה כנגד התנועות היהודיות הלא-אורתודקסיות המרכזיות, הקונסרבטיביות והרפורמיות, בטענה שהן רוקנו את היהדות מתוכן, ושהציבור החילוני בישראל אינו רואה בהן צורך, ובשל כך הן מהוות כמות מזערית ולא משמעותית בחברה הישראלית. בכנס נכחה גם ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני), אשר הגיבה גם היא.

להלן עיקרי הדברים:

סגנית שר החוץ, ציפי חוטבלי (הליכוד):
התנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות בחרו לקחת את הקליפה והשם של היהדות, את כל המנהגים והמסורת ולרוקן את התוכן מבפנים. ליצוק ערכים ליברליים שאין להם קשר ליהדות. 70 שנה מדינת ישראל קיימת, אנשים כמו יאיר לפיד מחתנים אנשים ברבבות והולכים ומפיצים את תורתם ברבים על היהדות המתקדמת. אני גרה ברחובות, ושם יש שני בתי כנסת קונסרבטיבים חצי ריקים, אולי תשאלו את עצמכם למה זה לא עובד במדינת ישראל. 

מלשכתה של חוטבלי נמסר גם כי:
סגנית השר התכוונה לכך שליהדות הרפורמית אין תמיכה של רוב העם בישראל, בגלל שהרוב החילוני לא צריך זרמים אלטרנטיביים, הוא פשוט חי את חייו החילוניים בישראל ללא צורך במסגרות אלטרנטיביות. על דברי מנכ"ל התנועה המסורתית שהיא איננה מבינה דבר בנושא הזרמים הלא-אורתודקסיים: סגנית שר החוץ לימדה בעברה בבתי ספר קונסרבטיביים ויש לה היכרות רבת שנים עם יהדות ארה"ב.

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני):
bדהמתי מהזלזול המופגן של סגנית שרת החוץ בחלק כל כך גדול של העם היהוד מהדברים שסגנית השר, חוטבלי, אמרה עולה שהממשלה הזאת ממש רואה את האורתודוכסים כיהודים ששווים יותר ואת הרפורמים והקונסטרבטיביים כיהודים שווים פחות. אני חזרתי ואמרתי את מה שאני מאמינה בו ונאבקת למענו: שהכותל הוא של כל העם היהודי ומדינת ישראל היא מדינת הלאום של כל העם היהודיה והיהודי, ללא הבדל זרם או מין.