סגנית השר ציפי חוטובלי בתכנית "גב האומה": "נורא מעניין שהקואליציה שנוצרה בתמיכה במתווה הכותל נעה בין אנשים שאומרים אנחנו ניתן את הכותל לפלסטינים לבין אנשים שלא הולכים לכותל בכלל"

עם שובה מביקור דיפלומטי ארוך בארצולת הברית, הגיעה אתמול (רביעי)  סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי (הליכוד)  לתכנית "גב האומה" בערוץ 10, לראיון אחד-על-אחד עם המנחה ליאור שליין. במסגרת הראיון דיברה על היחס ליהדות ארצות הברית, על מתווה הכותל ועל יחסי החוץ של ישראל בכלל. 

ליאור שליין: "אתם פשוט גירשתם מהעם היהודי את יהודי ארצות הברית, 90 אחוז מהם לא אורתודוקסים, אתם גירשתם אותם עם המונופול שנתתם לגיור אורתודוקסי ועם ביטול מתווה הכותל, וזה היה ברור לאן יוביל היחס שלכם אל יהודי ארצות הברית.."
סגנית השר חוטובלי:"אנשים כמוך באמת חושבים שהכותל הוא קיר. ונורא מעניין שהקואליציה שנוצרה בתמיכה במתווה הכותל נעה בין אנשים שאומרים אנחנו ניתן את הכותל לפלסטינים לבין אנשים שלא הולכים לכותל בכלל. זו כרגע הקואליציה שמגנה על הדבר הזה. אני אומרת, מתווה הכותל בגרסתו הנוכחית מקובל עלי לחלוטין." 
ליאור שליין: אבל לא מקובל על 90 אחוז מיהודי ארצות הברית. למה אתם מגרשים 90 אחוז מיהודי ארצות הברית הלא אורתודוקסים?
סגנית השר חוטובלי: "זה הדבר המצער שאתה לא חלק מהמשחק. אנחנו לא מגרשים אף אחד. על מה אתה מדבר? דלתנו פתוחה לכל יהודי שרוצה לחיות פה ולשחק פה את המשחק הדמוקרטי. בואו, תשפיעו , תצביעו תהיו חלק מהמשחק. הם גם רוצים לחות בארצות הברית וגם רוצים לנהל לי פה את הדמוקרטיה?..
ממשלת ישראל הזאת אומרת לכל יהודי העולם: ישראל היא הבית שלכם. מדינת ישראל היא המקום שבו נמצאת רוב יהדות העולם. בואו תהיו חלק מהסיפור הנפלא הזה.אתם לא רוצים להיות חלק מהסיפור? אין בעיה, אנחנו נקיים איתכם דיאלוג ונקיים איתכם קשר, אתם תעשו את הדברים שאתם מאמינים בהם."
ליאור שליין: "את אמרת להם שהרפורמים והקונסרבטיבים לקחו מהיהדות רק את הקליפה. רוקנתם את היהדות מתוכן"
סגנית השר חוטובלי: "הרפורמים לקחו נקודה אחת, קראו לה "תיקון עולם" זה דבר מאוד יפה שאני אישית מאוד מאמינה בו ומדינת ישראל עושה את זה כל ימות השנה. אבל זה רק ערך אחד. כשהגעתי לקמפוסים הפתיע אותי שיהודים שקוראים לעצמם יהודים ליברליים מתנהגים בצורה מקראתיסטית ולא נותנים לאנשים לדבר בקמפוס, זה בהחלט מוזר."

צפו בקטע המלא ששודר אמש: