סגן שר הדתות ח"כ אלי בן-דהן, מתייחס לסוגית הגיור

האם בכוונתו לתמוך בחקיקה מקלה? מה ח"כ בן-דהן חושב על נישואים של יהודיה עם גר רפורמי?
אלי בן-דהן, אשר מונה לסגן שר הדתות של הממשלה ה-33, מצהיר כי הוא מרגיש קרבה יתרה לציבור החרדי בעניינים אלה.

"בנוגע לגיור", מבהיר הרב בן דהן, "מעולם לא דיברנו על גיור שלא כהלכה, מעולם. חבל שבשביל מערכת בחירות אומרים דברים שאינם נכונים, בלשון המעטה".

"יחד עם זאת, בכל הקשור למערכות הגיור, כמי שמכיר מקרוב את ההלכה יש דברים שאפשר להקל כדי לקרב את עם ישראל ויש דברים שאפשר להקל בכל הקשור לקשיים של פקידים שמערימים על המתגיירים".

הרב בן דהן מתייחס לפליטת הפה של נציגת המפלגה איילת שקד, לפיה המפלגה תאשר נישואי יהודיה וגר רפורמי, "אנו פועלים ע"פ ההלכה. הדברים שנאמרו על ידי חברת מפלגתינו נאמרו אך ורק לגבי זוגות שאינם יהודים, שזה דבר שעבר בכנסת הקודמת בברכת ותוך פעילות הרבנים הראשיים לישראל".

בנוגע ליחס המפלגה לחרדים ולחילוניים, אמר מקום רביעי בבית היהודי, "אנחנו פונים ומייצגים את כל העם בישראל – חרדי, דתי לאומי, חילוני ואפילו קיבלנו תמיכה מדרוזים מיעוטים אוהבי המדינה. זו בדיוק הבשורה של המפלגה שלנו שמצליחה לאחד ולהוות גשר אמיתי בין הקהלים השונים".

"הציבור החרדי הוא ציבור איכותי וחשוב ולפעמים יש מי שאוהב להשניא את הציבור הזה. אני מרגיש קירבה יתרה לציבור זה ואשתף איתו פעולה כמו שפעלתי בבתי הדין הרבנים במשך שנים רבות כך אפעל יחד איתם בכנסת ישראל. כמי שהיה במשך שנים ראש לשכתו של הרב אליהו זצ"ל ו-21 שנים כמנהל בתי הדין הרבנים הראשיים, אני קורא לציבור הספרדי המסורתי לבוא ולהצטרף אלינו יחד עם רבבות אנשים מכלל הציבור הישראלי".

"מפלגתנו מורכבת מרשימה חסרת תקדים של כל העדות – ספרדים ואשכנזים, דתיים וחילונים, צעירים ווותיקים, גברים ונשים – כל עם ישראל בבית יהודי אחד".

לראיון המלא עם אלי בן-דהן ב"כיכר השבת"