סגן שר הדתות והמפלגות החרדיות החליטו: מועצת הרבנות הראשית תמשיך לקדנציה נוספת

מתוך כתבה באתר "סרוגים"-

"אתר 'כיכר השבת' פרסם בצהריים (ד') כי היום כינס סגן שר הדתות הרב אלי בן דהן את נציגי המפלגות החרדיות והדתיות לישיבה בלשכתו בה הוחלט על הסכמה בדבר הבחירות למועצת הרבנות הראשית לישראל.
מועצת הרבנות הראשית על פי ההסכמה הבחירות שאמורות היו להתקיים בשבוע הבא, יבוטלו ככל הנראה, משום שנקבע בין הצדדים, כי רק 10 רבנים יגישו את מועמדותם לתפקיד, כפי מספר המקומות במועצה. 

על המגעים בין החרדים ובין הבית היהודי בכל הנוגע לבחירות למועצת הרבנות, דיוחנו כבר בתחילת השבוע, אז העלנו אפשרות לדיל משולש בין ש"ס, הבית היהודי ויהדות התורה. אלא שאז הגיעה בקשתם של הרבנים הראשים לישראל, הרב דוד לאו והראשון לציון הרב יצחק יוסף, להגיע להסמכה בדבר הבחירות כדי למנוע את המחלוקת והקמפיינים כפי שנוהלו בבחירות לרבנים הראשיים.

הרבנים הציעו, כי כל המפלגות יתמכו ב'הקפאת המצב' במועצת הרבנות הראשית, וכי רק הרבנים המכהנים כיום במועצת הרבנות הראשית, יגישו את מועמדותם ובכך תהפכנה הבחירות למיותרות.
מי שיהנה מההחלטה הוא הרב רצון ערוסי, רבה של קרית אונו, שלפי הפרסומים היה מחוץ לדיל של הבית היהודי, וכעת ימשיך לכהן במועצת הרבנות הראשית. הרב מיכה הלוי והרב צפניה דרורי, כמו גם הרב אריאל, לא יצורפו למועצת הרבנות הראשית, בה מכהנים כיום הרב יעקב שפירא והרב שמואל אליהו, מטעם הציונות הדתית.

כזכור, בארגון צהר בראשו עומד הרב דוד סתיו, אמרו ל'סרוגים' כי הם אינם מתכוונים להציג מועמדים מטעמם למועצת הרבנות הראשית.
בשורה התחתונה, השארת המצב במועצת הקיים ברבנות הראשית, תמשיך את המצב בו ישנם רק 3 רבנים ציוניים דתיים, מתוך 16 הרבנים הכוללים את שני הרבנים הראשיים, 4 רבני הערים הגדולות ועוד 10 רבנים שנבחרים על ידי ה'גוף הבוחר' את הרבנים הראשיים.

לקריאת הכתבה המלאה באתר "סרוגים" לחצ/י כאן