סגן שר הדתות בן-דהן בפניה לרבנים הראשיים: הורידו הנחיה לבלניות לכבד את פרטיות הטובלות במקווה

דבריו של סגן השר בן-דהן-

"בעקבות פנייתו של סגן השר בן דהן, שיגרו הרבנים הראשיים מכתב שבו הם קובעים כי על הבלניות לכבד את הפרטיות של הטובלות במקווה
**
בעקבות מספר פניות שהגיעו לאחרונה ללשכת סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן בהם מפורטות טענות בנוגע לחדירה לפרטיות של טובלות במקווה כגון הפניה שהתקבלה לאחרונה על מקווה בלוד שם תלוי שלט על קיר המקווה ובו פירוט כללי הטבילה במקווה זו:
"בדיקת כל הגוף מחציצה ע"י ראיה ומשוש הן ע"י הטובלות והן ע"י הבלנית."
**
בעקבות כך קיים סגן השר שיחות עם הרבנים הראשיים לישראל ביום ראשון בערב.
בשיחות הביא בפניהם את דעתו כי נהלי הצניעות השונים הקיימים במספר מקוואות מהווים הפרעה לטובלות שמעוניינות להגיע ולטבול וביקש מהרבנים לפעול יחד איתו לשינוי המצב. בעקבות כך, שיגר כל אחד מהרבנים מכתב אל סגן השר מכתב שבו הוא מודיע כי יש לשנות את המצב הקיים.

כזכור, סגן השר בן דהן הנחה כבר לפני מספר חודשים את צוות המשרד לשירותי דת לנסח הנחיה לבלניות לכבד את צנעת הפרט של הטובלות במקווה ובעקבות הסכמתם של הרבנים הראשיים, ההנחיה צפויה לצאת לכלל הבלניות בארץ בשבועות הקרובים.

כמו כן, ביום עיון לבלניות שיזם לאחרונה סגן השר, הבלניות קיבלו הרצאה על החשיבות של שירותיות והארת פנים לטובלות במקווה. כמו כן, הוסברה להן חשיבות הפרטיות והחוויה האישית של כל טובלת מול עצמה במעמד הטבילה.

סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, בירך על מכתבם של הרבנים ואמר: "כמי שאמונים על שירותי הדת במדינה, איננו יכולים להרשות לעצמנו את המשך קיומו של עוול נפשי לטובלות ברחבי הארץ.
אני שמח שהרבנים הראשיים לישראל משתפים עימי פעולה בנושא זה ואני סבור שטובלות רבות נוספות תוכלנה לגשת למקווה ולחוות חוויית טבילה נעימה, קיבלנו על עצמנו לקרב את הציבור אל המסורת היהודית וזהו צעד נוסף לעבר המטרה."

לידיעה המלאה בעמוד הפייסבוק של סגן השר בן-דהן

כשבוע לפני שסגן השר אלי-בן דהן התבטא בנושא זה, הגישה חברת הכנסת עליזה לביא הצעת חוק המבקשת לשמור על זכויותיהן של הטובלות בעקבות תלונתיהן של נשים רבות על פגיעה בצנעת הפרט שלהן. הצעת החוק נכתבה בשיתוף עמותת "עיתים".

לקריאת הצעת החוק של ח"כ עליזה לביא לחצו כאן