סגן שר הבריאות ליצמן על המאבק בתנועה הרפורמית: "בג”צ באופן אוטומטי נותן להם תמיכה ולאחר מכן אנו צריכים לחוקק חוקים חדשים כדי לשנות את ההחלטות"

בפגישה בין בכירי היהדות האורתודוקסית בארה”ב שהגיעה לישראל בימים האחרונים לבין חברי הכנסת של “יהדות התורה”, שתוכנה פורסם באתר האינטרנט של 'קרן התחקירים העצמאית', נחשפת משנתם של חברי הכנסת החרדים בנוגע למלחמה ביהדות הרפורמית בישראל. בין השאר דנו חברי הכנסת בפגישה במספר בתי הכנסת של התנועה, בשאלת תקצוב החינוך הלא-אורתודוקסי, וכמובן בנושא מתווה הכותל.

הנה כמה מן הדברים שנאמרו בפגישה על ידי חברי הכנסת החרדים:

ח"כ מנחם מוזס, יו"ר סיעת 'יהדות התורה':
“מאד חשוב לנו פה הביקור שלכם בנושא הרפורמים. עלינו לדעת שהם תוקעים פה יתד חזק מאד במדינה. לצערנו, בראש השנה וביום כיפור השנה היה להם 64 בתי תפילה בכל רחבי הארץ.עשו פרסום אדיר, עמודים שלמים בעיתונות החילונית – ‘בואו תרגישו משהו אחר’. הם בנו מרכז רפורמי גדול מאוד בראש העין.
כדי למנוע שילדים יקבלו בר-מצווה רפורמית – והפרסום הוא אדיר, הם עושים את זה בחינם ואומרים שלא יעלה לכם כסף – אז אני בא ומתמודד איתם עם כל מה שאני יכול. אבל כמובן אנחנו לא יכולים לעמוד בפני הכסף הרב שזורם כאן לארץ – (המשמש) גם לבנות את עצמם וגם להציק לנו.

אם אנחנו ניקח כל הבג”צים שהיו בשנה האחרונה והשנתיים – אם זה מקוואות ואם זה כשרות ואם זה גיור – הכל בג”צים שהרפורמים הגישו נגדנו. מלחמה אמיתית נגדם צריך להיות עם הרבה השקעות כאן בארץ. מאד חשוב הביקור שלכם (מדבר לתורמים) אבל מה שאנחנו צריכים זה ממש להתמודד איתם על כל צעד ושעל.

אנחנו רואים בראש חודש שבאות הליצניות האלה להפוך את הכותל (מתייחסת לפועלן של נשות הכותל). הן לא רוצות להבין שעשרה מיליון איש מבקרים בכותל המערבי ויודעים לכבד את הכותל. אפילו טראמפ ופנס […] כולם יודעים לכבד. רק אלה באים כל ראש חודש להפוך את הקערה על פיה. אנחנו צריכים לדעת שהם כולם נציגים שלהם, של הרפורמים. רק לפני שבועיים היה כאן דיון באחת מהוועדות שיצרו הרפורמים ובאו כל השמאלניות, שאין להן שום קשר לקדושת הכותל המערבי – ודרשו לא פחות ולא יותר, היות והולכים להגיש בג”צ נגד עצם המחיצה.

כשיהודי אין לו כסף, מצווה לעזור לו. מה קורה שמוצאים אצל יהודי כסף מזויף – מקומו בבית הסוהר. זה ההבדל בין בית הספר הממלכתי שהוא “נעבעך” (מסכן), אין לו שום דבר, לבין הרפורמי שהוא מזייף – זייפן! – מקומו בכלל לא איתנו. את הנקודה הזו צריך להחדיר לציבור והרבה משאבים צריך לזה. אני מקווה שבעזרת השם, בהמשך לכל הביקור שלכם אז אפשר […] בעזרת השם המשך טוב ושנראה תוצאות."

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן (יהדות התורה):
“אין לנו בעיה עם האנשים פה, הם די אוהבים אותנו. יש לנו בעיה עם כ- 5,000 רפורמיים בישראל. אם הם היו מתמודדים בבחירות, אני לא בטוח שהיו מקבלים אפילו 5,000 קולות, (אבל) יש להם כוח אחד שלנו אין – בית המשפט העליון. הם משתמשים בכוח הזה על כל דבר כנגד אנשים אורתודוקסים, ישיבות […] בג”צ באופן אוטומטי נותן להם תמיכה ולאחר מכן אנו צריכים לחוקק חוקים חדשים כדי לשנות את ההחלטות. פעמים רבות זה יוצר לנו בעיות”.
לקריאת הפרסום המלא אתר קרן התחקירים, לחצו כאן.