סגן שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) : "מניעת פירצת ההוללות במחנה יהודה- תנאי לכל תמיכה חרדית עתידית בראשות ירושלים".

היום, שישי 1.06.2018 פורסם באתר החדשות "ויינט" כי סגן השר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) הבהיר כי ידרוש התחייבות לסגירת מתחם שוק מחנה יהודה בבירה, כתנאי לתמיכת החרדים במועמד לראשות העיר.

כזכור, בחודשים האחרונים ניהל ליצמן מאבק לסגירת מתחם הבילוי, הגובל בשכונות חרדיות ונמצא בסמוך לישיבה של חסידות גור, איתה הוא מזוהה. בשנה שעברה הוא אף ערך במקום ביקור מתוקשר כשר הבריאות – לדבריו בשל טענות על מפגעי רעש – ואמר כי יש לבדוק האם הברים ובתי העסק שבו פועלים ברישיון.

מאבקו של ליצמן מצטרף לניסיונות מצד הנציגים החרדים והדתיים במועצת העיר ירושלים להביא לסגירתו בשבת של מתחם התחנה הראשונה, – אחד ממרכזי הבילוי היחידים הפועלים בבירה בסופי שבוע. לפני כשבועיים כבר החליטה המועצה לשלול את ההיתרים שאפשרו את פתיחת המקום בשבת, אך אתמול קבעה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה כי הוא ימשיך לפעול שבעה ימים בשבוע.

סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה): "הדבר דורש פעילות מיוחדת שתמנע את המשך התרחבות הפרצה הקשה ואף למניעתה וסגירת ההוללות המיותרת. בהתקרב מועד הבחירות לעיריות יש להציב את הנושא כתנאי מראש".::

ח"כ זאב אלקין (הליכוד): "שוק מחנה יהודה לא יסגר. זה מקום בילוי חשוב לירושלמים ואני לא חושב שמישהו בכלל יגול לפעול לסגור אותו. עד היום לא שמעתי בתור השר להגנת הסביבה שיש בעיה מיוחדת איתו. אם יש לתושבים תלונה פרטנית כזו או אחרת, אני אשמח לשמוע. זה לא צריך להיות נושא פוליטי