סגן שר הביטחון ח"כ אלי בן דהן בריאיון ל'כיכר השבת': "יש לנו הציבור הדתי כולו אחריות איך תיראה מדינת ישראל".

במהלך סוף השבוע האחרון, חמישי 19.7.2019 התראיין סגן שר הביטחון ח"כ הרב אלי בן דהן לתוכנית 'ישי ורבינא בכיכר', של אתר החדשות החרדי כיכר השבת, ודיבר על עמדתו בנוגע לחוק הגיוס וחוק הגיור.

מהי עמדתך בנוגע לחוק הגיוס שעומד על הפרק?

"החוק עצמו הוא חוק טוב. אני אמרתי את זה לחבריי במפלגות החרדיות ובסך הכל החוק מאזן בין צורכי הצבא לבין האפשרויות של בחורי הישיבות להתגייס, והכי חשוב הוא מאפשר לכל מי שרוצה ללמוד תורה, להמשיך ללמוד תורה. החוק הוא חוק הגיוני נכון וטוב. השינוי אותו מבקשים החרדים הוא לא קריטי וגם בתקופת לפיד שהחוק היה יותר דרקוני המכסות היו לפי החלטות הממשלה. מבחינת הצבא זה לא משנה אם המכסות היו בחוק עצמו או בסמכות הממשלה".

האם אתה בעד תחבורה ציבורית בשבת?

"חס ושלום. אני חושב שיש לנו הציבור הדתי כולו יש לנו אחריות איך תיראה מדינת ישראל. בהשקפה שלי מדינת ישראל היא מדינה קדושה ובוודאי שאני לא מסכים שהמדינה כמדינה תאשר חילול שבת".

כמי שהיה מנכל בתי הדין מה עמדתך לגבי חוק הגיור ח"כ לשעבר משה ניסים?

"הנושא הזה הוא נושא שלא יורד מהפרק ובעל חשיבות ומשקל. אם היינו יכולים לקחת את החוק של משה ניסים ולהכניס בו עוד שינויים זה היה טוב. אגב הרב דרוקמן הכניס שינוי לפיו ראש מערך הגיור ייבחר על ידי הנשיא. אני חושב שהיה צריך להוסיף את הרבנים הראשיים לוועדה, זה היה הדבר הנכון לו היו יושבים ביחד ומנסים למצוא איזון ולתקן את החוק".

לצפייה בריאיון המלא ישללחוץ כאן