נתוני משרד הפנים מראים כי מספר העולים לישראל שאינם יהודים עולה. ח"כ שטרן: "במקום לאמץ לחיק היהדות אנו מובילים להתבוללות".

היום, שני 23.12.2019 פורסם באתר החדשות ויינט כי לפי נתונים רשמיים של משרד הפנים  רק 14% ממי שקיבלו אזרחות ישראלית בשנים האחרונות מכוח חוק השבות הם בעצמם בני העם היהודי, בעוד ש-86% הם חסרי דת או בני דתות אחרות שעלו ארצה כצאצאים או כבני זוג של יהודים.

על פי נתוני רשות האוכלוסין וההגירה, המפורסמים לבקשת עמותת חדו"ש (חופש דת ושוויון), מתחילת שנת 2012 ועד סוף חודש אוקטובר 2019 הגיעו ארצה 179,849 עולים, אך רק 25,375 מהם יהודים. לעומתם, 154,474, כשישה מכל שבעה, אינם מוכרים ככאלה – לא מבחינת הרישום של הרשויות ה"אזרחיות" – ובראשם משרד הפנים – וכמובן שלא על פי ההלכה, כפי שדורשת הרבנות הראשית.

ח"כ אלעזר שטרן (כחול לבן):

"שפל הגיור הולך ומעמיק. הבוקר קמנו לחשיפה חשובה של אתר ynet לפיה 86% מהעולים ארצה מתוקף חוק השבות אינם מוכרים כיהודים. רבים טועים לחשוב שמדובר אך ורק בעולי חבר העמים, אך הנתונים חושפים שמדובר גם בעולי מערב אירופה וארה״ב. בין השנים 2012-2019 הגיעו קרוב ל-180,000 עולים שהם בני העם היהודי בצורה כזו או אחרת, מתוכם רק כ-25,000 מוכרים כיהודים. כלומר, נראה כי הרוב המוחלט של העולים, מעל 150,000, אינם זכאים לשירותי דת בסיסיים כגון רישום לנישואין והרשויות מקשות עד כדי מונעות את גיורם וקבלתם האמיתית לחיק העם היהודי. המדיניות הקיימת בארץ בשנים האחרונות היא לא פחות מצבועה- מחוקקים חוקים המקדשים את מקום היהדות ובמקביל מונעים מדיניות גיור ידידותית הרבה יותר מזו הקיימת. מדיניות כמו זו שהעלתי מספר פעמים בהצעות חוק שונות שהממשלה הנוכחית פסלה. במקום לאמץ לחיק היהדות את העולים אנו מובילים להתבוללות פוטנציאלית ולפלחים הולכים וגדלים לא רק בעם היהודי, אלא גם במדינת ישראל כולה שאינם יכולים לחגוג את יהדותם במלואה. מאחל לכולנו שהממשלה הבאה תכניס קצת יותר אור לעם היהודי, ושבמקום לזרוע פירוד ושיסוי בקרב העם היהודי בתפוצות ובארץ, נפעל הלכה למעשה לאימוץ מדיניות גיור מקלה יותר".

ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו):

"בעקבות הכתבה היום בידיעות אחרונות על כך שרוב העולים מאז 2012 מוגדרים כלא יהודים וההתבטאות של השר בצלאל סמוטריץ' שיש לשנות את חוק השבות, נזכרתי בשיחה שהייתה לי איתו בעבר הלא רחוק. שאלתי אותו האם מבחינתו זו גם המדינה שלי היות ואימי יהודייה אך אבי לא, והוא אמר שכן, המשכתי ושאלתי אותו אם המצב היה הפוך וסמוטריץ' אמר שאם זה היה תלוי בו לא הייתי רשאית לקרוא לישראל המדינה שלי. התשובה הזו ממש לא מקובלת עליי. בשואה לנאצים לא היה אכפת מי מההורים יהודי, הם רצחו גם את האם הלא יהודייה עם הילדים שלה. האבות המייסדים שחוקקו את חוק השבות ידעו היטב מה הם עושים והעבירו אותו לטובת מדינת ישראל ולא לטובת ההלכה. מאז התפרסמה הידיעה הזו בבוקר, רשות האוכלוסין וההגירה הוציאה הכחשה שהנתונים האלו לא נכונים וש-47 אחוזים מהעולים מאז 2012 מוגדרים כיהודים על פי ההלכה ונשאלת השאלה למי יש אינטרס לפרסם נתונים כוזבים על נתוני עלייה דווקא בתזמון הזה. בעיניי חוק השבות הוא אחד החוקים הכי חשובים שיש לנו פה ולא ניתן לאף אחד כולל סמוטריץ' לגעת בקודש הקודשים הזה".