נשות הכותל הקימו דוכן להנחת תפילין בתחנת רכבת. מלשכת שר התחבורה נמסר: "כל אזרח רשאי לעורר פרובוקציה".

הבוקר, שני 17.2.2020 ארגון נשות הכותל הקימו דוכן להנחת תפילין בתחנת הרכבת סבידור מרכז בעיר תל אביב.

לאחר מספר דקות נתבקשו נשות הכותל לפנות את הדוכן ולצאת ממתחם תחנת הרכבת. בעקבות הבקשה לפנות אותן, פנו נשות הכותל להנהלת הרכבת ולשר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה).

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' אישר את הקמת הדוכן במתחם הרכבת.

יוכי רפפורט, מנכ"לית נשות הכותל, מסרה: "התרגשנו לגלות כי שר התחבורה נדרש לנושא ונוהג במאור פנים כלפי דוכן הנחת התפילין של נשות הכותל. אנו מזמינות את השר ואת ראשי וראשות מפלגת ימינה להגיע לדוכני הנחת התפילין של נשות הכותל ולקיים יחד איתנו את המצווה החשובה".

כזכור, במהלך שבוע שעבר פנתה מנכ"לית הארגון לשר סמוטריץ' בבקשה כי יאשר את הצבתו של דוכן הנחת תפילין לנשים של נשות הכותל, ברכבת מרכז, וזאת בהמשך להצהרתו כי יאפשר העמדת דוכני יהדות והנחת תפילין ברכבת ישראל, אך פנייתן לא נענתה.

ממטה הציונות הדתית של מפלגת יהדות התורה נמסר:

"קשה להאמין אבל מסתבר ששר התחבורה ממפלגת הציונות הדתית "ימינה" החליט שהפרהסיה הדתית הציבורית שלנו כבר לא כ"כ חשובה. אנחנו מנסים להבין שוב ושוב מה קורה במפלגת "ימינה". נראה שהיא פשוט מאבדת כיוון. נראה כי השיקולים התורניים וההלכתיים פשוט נעלמים- ועכשיו עוד שיא חדש- נשות הכותל מציבות דוכן באחד המקומות המרכזיים וההומים בישראל באישור מפורש של שר תחבורה מהציונות הדתית. הגיע הזמן ש"ימינה" תעצור ותחשב מסלול מחדש".

בעקבות פניית מכון על משמר הכנסת אל לשכתו של בצלאל סמוטריץ' נמסר מלשכת השר:

"לא היה ולא נברא. השר עסוק מאוד לילות כימים בלפתור את משבר התחבורה של מדינת ישראל, להוציא את אזרחי ישראל מהפקק ולתת להם שירות טוב, ואין לו זמן להתעסק בפרובוקציות. במדינה דמוקרטית כל אזרח רשאי לעורר פרובוקציה כל עוד היא במסגרת החוק ואינה פוגעת בסדר הציבורי. השר משתתף בצערן של נשות הכותל שביקשו לעורר פרובוקציה ובנו על זה שהוא ישתף איתן פעולה ויפול למלכודת שתעזור ליחסי הציבור שלהן".