נשות הכותל הותקפו בתפילת החודשית שלהן. ח"כ גנץ: "ליהדות יש אין ספור מנהגים ומסורות אבל ליהודים רק מדינה אחת-ואנחנו צריכים ללמוד לחיות בה יחד"

ביום שישי, ראש חודש אב, קיימו נשות הכותל את התפילה הקבועה שלהן בעזרת ישראל חרף המחאה הקבועה גם היא כנגדן, שהחודש נרשמה כחריגה במיוחד עקב הסמיכות לבחירות והודעה שהוציאו בקרן למורשת הכותל, לפיה הוחבא ספר תורה בשירותים הציבוריים במקום. את ההודעה הכחישו בנשות הכותל מכל וכל ואף לא הובאו כל סימוכין לדבר על ידי הקרן למורשת הכותל או אחד מגופי התקשורת שדיווחו על המעשה.

בתגובה לאירועים הקשים בכותל, הגיבו מספר חברי הכנסת בהודעות לתקשורת ובציוצים ברשתות החברתיות.

יו"ר העבודה-גשר ח"כ עמיר פרץ:

"כל העולם מביט על המקום הקדוש ביותר לעם היהודי, הכותל, רואה את האלימות מהיום, ומתבייש מאוזלת היד מול הקיצוניים שגונבים לנו את היהדות. ביבי, מי שבוחר בבן גביר וגופשטיין כשותפים מביא את ישראל לימי חושך ובורות, בה אפילו יהודים כבר אינם יכולים לחיות על פי אמונתם בבטחה."

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ:

"הבא שלום עלינו, עשה שלום בתוכנו." זה הפתק ששמתי אתמול בביקורי בכותל המערבי. אתם יודעים, אני מגדיר את עצמי כחילוני-מסורתי. גדלתי בבית מסורתי ולמדתי בבית ספר יסודי דתי ובישיבה תיכונית, עד היום אני משתדל להקדיש את יום השבת למשפחה ולא לעבוד, גם אם זה לא תמיד מצליח. אני עדיין מגיע מדי פעם להתפלל במושב של אבי בבית הכנסת-גם אם זה אומר לנהוג בחגים ולחנות ברחוב הסמוך. דווקא כאחד שטעם משני העולמות חשוב לי לגשר בין סגנונות החיים השונים במדינה, ואת זה עושים רק בדרך אחת, בשיח מכבד. מה שראינו הבוקר בכותל לא יכול להימשך. אנו מתקרבים לתשעה באב ואסור לנו להמשיך להתנהל באווירה של שנאת חינם. חייבים לייצר מציאות אחרת. בשבוע שעבר הייתי בבני ברק, בכנות, לא מקום עם פוטנציאל מצביעים גבוה לכחול לבן, אבל כן מקום עם אזרחים ואזרחיות שחשוב להקשיב להם.  אמרתי להם שאני מכבד את אורח חייהם וביקשתי מהם שיקשיבו גם לאורח החיים של אזרחים אחרים בישראל. כאלו שאין להם רכב ומעוניינים להגיע לבקר את ההורים בערב שבת, כאלו שרוצים להתפלל בדרכם. ליהדות יש אין ספור מנהגים ומסורות אבל ליהודים רק מדינה אחת-ואנחנו צריכים ללמוד לחיות בה יחד. כך נעשה. שבת שלום."

"הבא שלום עלינו, עשה שלום בתוכנו." זה הפתק ששמתי אתמול בביקורי בכותל המערבי.אתם יודעים, אני מגדיר את עצמי…

פורסם על ידי ‏בני גנץ – Benny Gantz‏ ב- יום שישי, 2 באוגוסט 2019

 

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי:

"כל לב יהודי צריך להזדעזע הבוקר מהמעשה המחפיר של חילול ספרי התורה בכותל המערבי ע״י קבוצת הרפורמיות. אחרי שהן מנסות לחלל פעם אחר פעם את הכותל הקדוש במעשיהן ההזויים, הן לא בוחלות להכניס ספרי תורה קדושים אל השירותים רח״ל. זו דריסה ברגל גסה של כל הקדוש והיקר לנו וממחישה את הבוז העמוק שהן רוחשות כלפי המסורת שלנו. אבל אנחנו לא נירתע מהפרובוקציות שלהן. ש״ס תמשיך להיאבק ולהגן על המסורת הקדושה עליה גדלנו. זו השליחות שלנו ולא נרפה ממנה."

כל לב יהודי צריך להזדעזע הבוקר מהמעשה המחפיר של חילול ספרי התורה בכותל המערבי ע״י קבוצת הרפורמיות. אחרי שהן מנסות לחלל…

פורסם על ידי ‏אריה מכלוף דרעי Arye Machlouf Dery‏ ב- יום שישי, 2 באוגוסט 2019