נישואיו של סרבן הגט עודד גז הופקעו בפסק דין של בית הדין הרבני. ח"כ רחל עזריה: "כשבית הדין רוצה לעשות את העבודה-הוא יכול".

היום, שני 18.06.2018 אשתו של סרבן הגט עודד גז, ג', שוחררה מעגינותה בפסק דין בו בוטלו נישואיהם על ידי הרכב בית הדין בחיפה בראשותו של הראב"ד, הרב אברהם מאיר שלוש.

כזכור, תיק זה התנהל בבית הדין הרבני בפתח תקווה ולאחר מכן בבית הדין הרבני הגדול ובבית הדין הרבני בחיפה. תחילה הגיע בית הדין בחיפה למסקנה כי יש לחייב את הבעל בגט, ובשל סרבנותו הופעלו כנגדו סנקציות חמורות.

בהמשך, עם הטלת הסנקציות, נמלט גז מהארץ באמצעות דרכון מזויף שהיה ברשותו, אך בשלב זה הוכנס לתמונה אגף העגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים, שהצליח להביא את האסמכתאות הדרושות משפטית להוכחת העבירה הפלילית שביצע גז, ובעקבות זאת החליטה המחלקה הבינלאומית במשרד המשפטים לפתוח בהליכי הסגרה של גז לישראל.

השרה לשוויון חברתי ח"כ גילה גמליאל (הליכוד) : "אחרי השימוש בשמייניג כאמצעי לחץ על סרבני גט, בבית הדין הרבני מעלים הילוך במאבק בסרבני הגט וביטלו היום את נישואיו של סרבן הגט הבזוי עודד גז. לכל אדם, גבר כאישה, מגיעה הזכות לחירות ועל מוסדות המדינה להבטיח זאת. ברכות לבית הדין על התעוזה ההלכתית שבהחלטה האנושית כל כך".

 

ח"כ יהודה גליק (הליכוד): "החלטת בית הדין מעוררת המון סימני שאלה מה השתנה היום? אם זה נכון למה חיכו עד עתה? האם היו נוהגים כך גם כלפי סרבנית? האם לא פעלו מנקמנות כשראו שהסנקציות לא עזרו? האם בתי דין אחרים יכירו בהחלטה? ועוד ועוד ואחרי כל זה טוב לראות שיש בית דין אמיץ".

ח"כ רחל עזריה (כולנו) : "כשבית הדין רוצה לעשות את העבודה-הוא יכול. בית הדין ביטל את הנישואין של סרבן הגט עודד גז, והוציא את העגונה לחופשי. מזל טוב, כל כך שמחה בשבילה. לבתי הדין יש את הכלים להתיר את כל העגונות בישראל, והגיע הזמן שהם יתחילו להשתמש בהם יותר מבלי שנצטרך להגיע למצבים קשים כאלו".

 
ח"כ עליזה לביא (יש עתיד): ״כל הַמַּתִּיר עֲגוּנָה אַחַת כְּאִלּוּ בָּנָה אַחַת מֵחֻרְבוֹת יְרוּשָׁלַיִם העליונה״. כשיש דיינים עם אומץ הלכתי אז אפשר לתקן עולם. מרגש. שנים של סבל שהסתיימו".