נייר עמדה חדש של ההסתדרות הרפואית קובע: טיפולי ההמרה מזיקים ולכן אסור לרופאים לבצע אותם או להפנות אליהם. ח"כ רויטל סוויד: "הגיע הזמן שיאסרו ושכולם יבינו שלהיות גאה זו לא מחלה".

 אתמול, ראשון 6.1.2019 פורסם בעיתון 'ידיעות אחרונות' כי נייר עמדה חדש של ההסתדרות הרפואית קובע שאסור לרופאים לבצע טיפולי המרה או להפנות לטיפולים אלו.

במידה ורופא יעבור על ההנחיה החדשה, ניתן יהיה להגיש נגדו תלונה לוועדת האתיקה של ההסתדרות הרפואית. זו עלולה להטיל עליו סנקציות – החל מנזיפה והתראה ועד שלילת חברותו בארגון.

כך נכתב בנייר העמדה: "מסקירת ספרות מקיפה ומניירות עמדה של ארגונים נוספים עולה הסכמה כי אין מקום לאף טיפול המבוסס על ההנחה שהומוסקסואליות היא מחלה או הפרעה הדורשת טיפול. הטיפולים לשינוי הנטייה המינית לא נמצאו כיעילים והם אף עלולים לגרום לנזקים נפשיים ובהם חרדה, דיכאון ואובדנות. טיפולי ההמרה יכולים לגרום לנזקים כמו בידוד ונסיגה חברתית, קושי בקשירת קשרים אינטימיים וביחסי מין, פגיעה באמונה הדתית, כעס וריחוק כלפי ההורים, ועוד. נוסף על הנזק מטיפול שאינו ראוי כשלעצמו, עלול להיגרם נזק מקבלת טיפול מאדם שאין לו הכשרה לטפל. כמו כן, קיים סיכון מוגבר להתעללות וניצול של ילדים ובני נוער".

על נייר העמדה, חתומים האיגוד הישראלי לפסיכיאטרייה, החברה הישראלית לרפואת מתבגרים, האיגוד הישראלי לרפואת ילדים והחברה לקידום הבריאות בקהילת הלהט"ב, איגוד רופאי המשפחה והאיגוד הישראלי לפסיכיאטרייה של הילד והמתבגר.

כזכור, לפני כחודשיים הצעת חוק איסור טיפול המרה לקטין, של ח"כ יעל גרמן (יש עתיד) נפלה בקריאה טרומית ברוב של 32 מתנגדים אל מול 19 תומכים.

ח"כ רויטל סוויד (העבודה): "מברכת על עוד צעד בדחיקת "טיפולי המרה" בשמם במכובס. הטיפולים גורמים לבידוד, אובדנות והסתגרות. הגיע הזמן שיאסרו ושכולם יבינו שלהיות גאה זו לא מחלה או בעיה שצריך להמיר. בשורה נהדרת".

ח"כ יעל גרמן (יש עתיד): "הטיפולים לשינוי הנטייה המינית לא נמצאו כיעילים והם אף עלולים לגרום לנזקים נפשיים ובהם חרדה, דיכאון ואובדנות", קובעת הר"י. כל הגורמים המקצועיים מסכימים על כך. ורק המיגזר הדתי והחרדי מתעקשים לפצוע את נפשם של הנערים שנשלחים לטיפולים משפילים".

 

לקריאת הכתבה המלאה באתר ידיעות אחרונות יש ללחוץ כאן