נחתם הסכם בין הליכוד לכחול לבן. ח"כ יאיר לפיד: "הממשלה הזו לא תבטל את חוק המרכולים. לא יהיו נישואין אזרחיים".

שלשום, שני 20.4.2020 ערב יום השואה, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ חתמו על הסכם להקמת ממשלת אחדות לאומית.

לפי ההסכם הנחתם, מפלגת הליכוד ומפלגות הימין יחזיקו בתפקידי יו"ר הכנסת, ראשות ועדות הכספים, הכלכלה והקורונה, וכן בתיקי האוצר, התחבורה וביטחון הפנים. הימין יקבל גם את תיקי השיכון, הפנים, החינוך, הגנת הסביבה, האנרגיה וירושלים עם עוד מספר תיקים נוספים.

תיק החוץ יהיה למשך חצי קדנציה בידי הליכוד ולמשך החצי השנה בידי כחול לבן.

מפלגת כחול לבן תקבל את תיקי הביטחון, המשפטים, הכלכלה, הרווחה, עליה וקליטה, תרבות וספורט, תקשורת, תיירות, שיוויון חברתי, תפוצות, חקלאות ואת המשרד לעניינים אסטרטגיים.

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, הסביר בהודעה לתקשורת ביום שלישי בערב את ההחלטה אותה קיבל ללכת לממשלת אחדות עם נתניהו ואמר:

"אנחנו נמצאים במשבר והוא נחת עלינו בזמן שאנחנו מתמודדים עם המשבר הפוליטי הקשה העמוק והארוך ביותר שידענו. יש מי שרצה להתגלגל לעוד ועוד מערכות בחירות, אני וחברי לא יכולנו לעמוד מנגד. חשבנו שעדיף לנצח את הקורונה מאשר לנצח ברשתות החברתיות. הייתי מעדיף ממשלה רזה וצנועה יותר. בכל הנוגע לגוש שאני מוביל, אני מתחייב לפעול לצמצום התקנים הקיימים".

ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד-תל"ם) הגיב לדבריו של גנץ וכתב:

"‏אם אתם חילונים או מסורתיים, תדעו: אף הבטחה שקיבלתם לא תקוים. אף אחת. הממשלה הזו לא תבטל את חוק המרכולים. לא יהיו נישואין אזרחיים. לא יהיה חוק פונדקאות. לא יִלמדו מתמטיקה ואנגלית בחינוך החרדי. הם לא יִלמדו וכשהם יגדלו לא יהיה להם איך לפרנס את עצמם. הילדים שלכם יצטרכו לפרנס אותם".