נבחרו נציגי הכנסת לאסיפה הבוחרת את הרבנים הראשיים, למורת רוחה של האופוזיציה

וועדת הכנסת בראשות ח"כ צחי הנגבי (הליכוד ביתנו) בחרה הבוקר את חמשת נציגי הכנסת לאסיפה הבוחרת של הרבנות הראשית לישראל. הנבחרים הם : 

1) ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה)

2) ח"כ גילה גמליאל (הליכוד ביתנו)

3) ח"כ עליזה לביא (יש עתיד)

4) ח"כ מירי רגב (הליכוד ביתנו)

5) ח"כ יוני שטבון (הבית היהודי)

ההחלטה עוררה התנגדות מצד חברי האופוזיציה שטענו שהנבחרים לא מייצגים את יחסי הקואליציה-אופוזיציה.
כאמור, נבחר רק נציג אחד מטעם האופוזיציה. 

חברי הועדה, אשר בחרו את הנציגים, הם: ח"כ צחי הנגבי (הליכוד ביתנו), ח"כ יריב לוין (הליכוד ביתנו), ח"כ דוד רותם (הליכוד ביתנו), ח"כ איילת שקד (הבית היהודי), ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה), ח"כ יצחק וקנין (ש"ס), ח"כ אברהם מיכאלי (ש"ס) וח"כ רינה פרנקל (יש עתיד).

מספר תגובות של חברי וחברות כנסת בנוגע לנבחרים/ות

יו"ר הקואליציה ח"כ יריב לוין ("הליכוד ביתנו"): "זכותו של כל ח"כ לתמוך בכל מועמד. השאלה אם מגיעים להבנות. האופוזיציה הייתה אמורה להציב מועמד אחד לכל תפקיד. ביוזמת ח"כ מקלב אלי אטיאס הודיע לי שלא יוריד את מועמדותו של יצחק כהן. היה רק גורם אחד שלא רצה להגיע להסכם – האופוזיציה, ובעיקר ש"ס. יהדות התורה פעלו כשלוחה שלהם. זה תקדים שמשחק לשני הכיוונים. אי אפשר ביד אחת לבחור בשני מועמדי אופוזיציה ואחר כך לבוא בטענות. אני אנהג על פי הדרך שהורו רבותינו חכמי סיעת ש"ס".

ח"כ ישראל אייכלר ("יהדות התורה"): "כשיריב קבע שיהיו ארבעה נציגים לקואליציה ורק נציג אחד, שמייצג 52 חברי אופוזיציה, הוא קבע עוד לפני ההצבעה שאין יחס הוגן כלפי האופוזיציה".

ח"כ יצחק וקנין ("ש"ס"): "אני מבין את הכעס של יריב. אולי מפנים אלינו איזו אשמה. מישהו צריך לעשות סדר בבית. לא מתאים ליריב לוין לאיים. כמי שספר את הקולות אני חושב שאם היית רואה את הפתקים היית מבין שמהבית שלך תקעו אותך. לא רוצה שתיווצר אווירה לא נכונה. היה צריך להגיע להסכמים לפני ההצבעות".

לידיעה המלאה באתר "כנסת ישראל" לחץ/י כאן

לפרוטוקול הועדה באתר מכון "על משמר הכנסת" לחץ/י כאן